logo

KAPLANLARIN ANLAMLI YARDIMI… DAĞDAKİ KAPAKLAR ENGELLİYE ARABA OLDU

Tüm Dünyaya isimlerini  kışın  kar ve buzlu suda yaptıkları banyo ile duyuran  Herkes İçin Spor Federasyonuna bağı Erciyes Kar Kaplanları bu kez, dağ ve tepelerde  spor yaparken topladıkları  plastik  kapaklarla,  zihinsel ve bedensel engelli bir çocuğu sevindirdi. Spor yaparken hem çevre temizliği yapan hem de  topladıkları kapakları engelli arabasına  dönüştüren Kaplanlar, bunu kucakta  taşınan ve Rehabilitasyon  merkezinde eğitim gören 10 yaşındaki  Hakan Çoşkun’a hediye etti.

Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kayseri Plastikçiler Odası’nın ‘Mavi kapak’ kampanyasına 3 ay önce  katılan  Erciyes Kar Kaplanları, dağ ve tepelerden sonra piknik yapılan bölgelerde çevre temizliği yaparken  plastik kapakları topladı.

Bu süre içinde 170 kilo  kapak toplayan kaplanlar  bunları  Kayseri Plastikçiler Oda başkanı  Yusuf Özkan’a teslim ederek bir engelli arabası aldı. Daha sonra bu arabayı, Milli Eğitim Müdürlüğünün belirlediği  Talas Bahçelievler mahallesi  Ekin apartmanında oturan zihinsel ve bedensel engelliye teslim etti. Annesi Duygu Çoşkun’un  kucağında gelip arabası ile  evine dönen  engelli Hakan’ın sevinci de görülmeye değerdi.

Duygu Çoşkun “Benim çocuğum  arabasına kavuştu, dilerim diğer  kucakta taşınan çocuklarda kavuşsun” dedi.

Herkes İçin Spor Federasyonu  Kayseri il Temsilcisi ve Usta Gazeteci Davut Güleç, doğada bilinçli spor yaparken hem temizlik yaptıklarını, kapak topladıklarını ede yeşillendirme çalışmalarına katıldıklarını belirterek, herkesin doğduğu ve doyduğu topraklara borcu olduğunu, atıkların geri dönüşüme katkısı ile milli servetin zenginleştiğini açıkladı.

Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Başkanı Rifat  Postacı ile yardımcısı Osman Doğan’da, yapılan bu manevi yardımla çok duygulandıklarını, bu tür kampanyalara tam destek vermeye devam edeceklerini  tekrarladı.

Mili Eğitim  Çevre Projeler Koordinatörü  Hakan Tatlı, ‘Mavi kapak’ kampanyası ile  10 ton kapak toplayarak okullara  kucaklarda taşınan 96 engelliyi arabaya kavuşturduklarını belirtti. Tatlı ‘Sanırım  en anlamlı yardım dağ ve tepelerde  toplanan bu kapaklar oldu. Çok duygulandım” derken Kayseri Plastikçiler Odası Başkanı Yusuf Özkan’da,  doğanın plastikleri  100 yılda erittiğine dikkat çekti.  Özkan “Üstelik bu plastiklerin hammaddesi  ithal ediliyor.

Ama böyle toplanan  plastikler geri dönüşüme  kavuşuyor ve milli servet zarar görmüyor.

Tüm toplum bu konuda bilinçlenmeli, mili servete katkıda bulunmalı” diye konuştu.

Çağdaş Develi Gazetesi olarak; Develi adına Kayseri’de gerçekleştirdikleri ve böylesi güzel bir kampanya ya destek olan, emeklerini esirgemeyen başta Usta Gazeteci Davut Güleç ve değerli arkadaşlarını kutluyor, hayırlı çalışmalarının devamını diliyoruz.

(KJ:Haber ve Kamera:Davut Güleç/Kayseri)

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
1.008 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

10+1 = ?