logo

Kadir Gecesinde 5000 kişi Sahura kadar bekledi

Develi Belediyesi tarafından Ramazan ayı içerisinde Cumhuriyet meydanında çeşitli orta oyun gösterileri  ile Müzik ziyafetleri verildi.
Kadir gecesi özel proğramında ise 5000 kişi Sahura kadar dolu dolu geçen proğramı izleme imkanı buldu.
Develi Müftülüğü İlahi ekipleri ve Kur’an Kurs talebelerinin gösterileri yanı sıra Konya sema ekibi gösterileri geceye ayrı bir renk kattı.
Develi Cumhuriyet Meydanında  Saat:22.30 da başlayan Kadir Özel Proğramı İlçedeki sahur davullarının çalınma saatine 02.00 ye  kadar devam etti.
Konya Mevlevi Sema Ekibi gösterileri sonrasında Diyanet İşleri Başkanlığı Baş Müfettişi Yaşar Derin’in yapmış olduğu günün anlam ve önemini belirten konuşması ile Müftülük personeli İlahi ekibi ve Kur’an tilaveti sonrasında Müftü Cafer Kılıç tarafından yapılan Kadir Duası ile gece son buldu.
Gecede Develili hayırseverler de yarış içerisine girdi ve Sahura kadar Cumhuriyet meydanında proğramı izleyen misafirlere Belediye ve bir çok hayırsever Sahurluk, Kandil simidi, şeker, çay, içme suyu, ayran ikramlarında bulundular.
İlçe Müftülüğü proğram içerisinde sorduğu suallere doğru cevap veren yarışmacılara da Diyanet İşleri Başkanlığı yayınları Müftü Cafer Kılınç tarafından hediye edilirken, Ramazan ayı boyunca Erciyes camiinde hatim ile namaz kıldıran din görevlisi Hasan Yasin Topal’a  Belediye Başkanı Recep Özkan tarafından altın hediye edildi.

Etiketler: » » » » » » »
Share
1.347 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

5+7 = ?