logo

Kadastro Müdürlükleri yeniden yapılandırıldı Kadastro Müdürlükleri İl düzeyine çekildi

Değiştirilen Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü Teşkilat Yasası gereği ilçe kadastro müdürlüklerinin yeniden yapıladırıldığı bildirildi. “Kurumu etkin ve daha yönetsel hale getirerek kullanıcı çevresine çağdaş, nitelikli, güvenilir, hızlı ve ekonomik tapu, kadastro ve harita hizmeti sunabilmek için çeşitli nedenlerle artan hizmet talebini karşılayabilmek amacıyla mevcut teşkilat yapısında yeniden bir düzenleme yapıldı.

Bu kapsamda kadastro ve haritacılık sektörlerinde düzenleyici ve denetleyici bir rol üstlenmesi gereken kurumun görevleri ve yapısı yeniden düzenlendi.
İlçemizde de 1977 yılında kadastro çalışmalarını yapmak üzere ilçemizde görevlendirilen Kadastro Müdürlüğü ekipleri 34 yılda Develi merkez ve köylerin Kadastro çalışmasını tamamladılar.
Kadastro çalışması mülkiyet sorunları nedeniyle yapılamayan Yeşilyurt Köyü Kadastro çalışmasına da başlanmış olup çok kısa sürede Yeşilyuırt Köyü kadastro çalışması ile birlikte merkez ve köylerinin kadastro çalışması tamamlanmış olacak.
Yeni yapılanmaya göre Kayseri’de faaliyet gösteren Bünyan, Pınarbaşı, Develi, Yahyalı, Kocasinan ve Melikgazi ilçe Kadastro Müdürlükleri, 6083 sayılı Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü Teşkilat Yasası gereği yeniden yapılandırılarak İl Müdürlüğü’ne bağlandı. Müdürlüklerin bu şekilde yapılandırılması sonucu kamu kaynaklarının kullanılmasından ve personel giderlerinden tasarruf sağlanarak hizmet daha etkin ve verimli bir şekilde sunulacak.

Bu kapsamda vatandaşlarımıza etkili ve verimli hizmet sunumu ile vatandaş memnuniyeti ön planda tutulacak. Çağın ihtiyaç ve gereklerine paralel olarak sivil haritacılık lisanslı harita ve kadastro büroları ve bilgi sistemlerinin daha etkin ve verimli hale gelmesi sağlanacak. Geleneksel yönetim anlayışının terk edilmek suretiyle kamu hizmetinden doğrudan ve hızlı bir şekilde yararlanılmasını engelleyen bürokratik işlemle kırtasiyecilik azaltılacak ve kurum yeniden şekillenecek.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
1.430 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

3+5 = ?