logo

İTHAL HAYVAN GELMEYECEK, Hayvan pazarı hareketlendi

Develi Bölgesel Hayvan Pazarı’nda incelemelerde bulunan Develi Belediye Başkanı Recep Özkan, hayvan pazarında beklenenden daha fazla hareketlilik yaşandığını söyledi.

Başkan Recep Özkan, Develi Bölgesel Hayvan Pazarı’ndaki hareketlilikte kimsenin mağdur olmaması içinde çalışıldığını belirterek, belediye ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü veteriner hekimleri tarafından pazara hayvan giriş ve çıkışlarının tamamen kontrol altına alındığını söyledi. Gelecek haftalarda artacak olan pazar yerindeki hareketlilik öncesinde de bazı tedbirler aldıklarını ifade etti.

Kurbanlık satışı yapan besiciler de, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Kurban Bayramı için hayvan ithali yapılmayacak açıklamasının fiyatları artırdıklarına dikkat çekti. Pazarda, kurban hisseleri büyükbaş hayvanlarda 750 liradan başlıyor. Küçükbaşlarda keçi 300 lira civarında ve koyun ise 300’den bin TL’ye kadar satışa sunuluyor.

Develi Bölgesel Hayvan Pazarı’na Adana, Kahramanmaraş, Niğde, Aksaray, Hatay, Ankara, Nevşehir, Ankara, Mersin, Antalya, İzmir, İstanbul, Sivas dahil bir çok il ve ilçeden tüccarların kapalı kasa kamyonları ile pazara geliyor.

Share
821 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

4+3 = ?