logo

İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu Bilgilendirme Konferansı…

 

 

 

Erciyes Aktif Sanayici ve İş Adamları Derneği (AKİAD) Eğitim faaliyetleri kapsamında, Mustafa Aksu Kültür merkezinde İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu hakkında bilgilendirme konferansı düzenledi.

Konferansa konuşmacı olarak Kayseri’den Çalışma Bakanlığı Müfettiş  Emeklisi olan, Hamdi Çona; Koza İş Dünyası Genel müdürlüğü, E. Bölge Çalışma Müdürlüğü, E. Baş İş Müfettişliği, E.ÇASGEM Sorumlu Müdürlüğü, A Sertifikalı İş Güvenliği Uzmanlığı, Makine Mühendisi ve Eğiticilerin Eğiticisi görevlerini yürüten Uzman kişi.

Çona; İş sağlığı ve güvenliği Kanununa göre iş yerlerinin uyması gereken kuralları ve alacakları tedbirleri, sunumlar eşliğinde örnekler vererek anlattı. İşçi Sağlık sigortası ve mali yükümlülük sigortasının yaptırılmasının öneminden de bahsetti. İş yerlerinin A,B ve C sertifikalı iş güvenliği uzmanlarınca hizmetlerin verildiğini ve risk analizlerinin yapılarak iş yerlerinin daha güvenli, hale getirilmesi gerektiğini üzerine vurgu yaparak söyledi. 

Konferansa AKİAD Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir İlecan ve Develi’den çeşitli meslek guruplarından iş adamları ve esnafları katıldılar. 

AKİAD dernek başkanı İlecan;  bu tür eğitim faaliyetlerimiz devam edecektir. Çok faydalı bilgilerin alındığına inanıyorum. Bizler Dernek olarak iş adamlarımızın önünü açmak için çalışıyoruz, dedi ve şöyle devam etti, İş adamları ve esnaflarda konferansta bu kanun hakkında her türlü soruya cevap buldular.

 

 

 

Share
613 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

3+7 = ?