logo

İlköğretim Okulları arası bilgi yarışması tamamlandı

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından her yıl geleneksel olarak yapılan İlköğretim okulları arası bilgi yarışmasına bu yıl 38 ilköğretim okulu katıldı.
Birinci eleme sonrası Seyrani, Cumhuriyet, Turan Köylüoğlu, Selçuk Maşlak, 75. Yıl Saray Halı İlköğretim ve Köy okulları arasından da Çayırözü Köyü İlköğretim Okulu olmak üzere 6 İlköğretim okulu finale kaldı.
Genel Kültür, Türkçe, Matematik, Fen ve Sosyal Bilgilerden beş’er sorunun sorulduğu bilgi yarışması Mustafa Aksu Kültür Merkezinde yapıldı.
Yarışmayı izlemeye Kaymakam Enver Ünlü, Belediye Başkanı Recep Özkan, İlçe Jandarma Komutanı J.Ütgm. İlker Murat ,İlçe Milli Eğitim Müdürü Bekir Karabulut, Emniyet Müdürü Ömer Aydın yanı sıra tüm okulların idarecileri ve öğrenciler katıldı.
İlköğretim Okulları arası Bilgi yarışması sonrasında Seyrani İlköğretim Okulu 25 sorudan 23’ünü cevaplamak suretiyle 230 puanla birinci olurken, Turan Köylüoğlu ve Selçuk Maşlak İlköğretim Okullarının puanlarının eşit olması ilave soruların sorulmasıyla da eşitlik bozulmayınca her ikisi de ikinci oldu.
Cumhuriyet İlköğretim Okulu 3’üncü oldu.

Share
371 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

7+6 = ?