logo

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden, Türk Eğitim Sen Şube Başkanı Yusuf Ceyhan’ın geçtiğimiz günlerde ki yazılı basın Hızlı Cevap Geldi; Gerçeği ile bağdaşmayan açıklama…

1225

Türk Eğitim Sen Şube Başkanı sıfatını kullanarak açıklama yapan İlçe Temsilcisi Yusuf CEYHAN’ın yaptığı basın açıklaması gerçeği ile bağdaşmayan ve halkı yanlış yönde yönlendirerek algı oluşturma çabası güden bir açıklamadır.
Açıklamada 30 öğretmen İlçe dışına görevlendirildiğini söylemiş, oysa İlçe dışına ilçemizden 8 öğretmen görevlendirilmiştir. İlçemize İl Merkezinden ve diğer ilçelerden 6 öğretmen görevlendirilmiştir.
Yine açıklamasında okullarda müdür olmadığından bahsetmiştir, hiç bir kurumumuz müdürsüz değil ve hiç bir okulda boşluk yoktur ve görevlendirdiğimiz müdürler görevlerinin başında çalışmalarına devam etmektedirler.
İlçe Temsilcisi açıklamasında başarılı ve tecrübeli müdürlerin görevden alınarak yerine genç tecrübesiz kimselerin görevlendiriğini bunun sonucu olarak da önceki yıllarda Tıp Fakültesini 9 öğrenci kazandığını bu yıl ise 3 öğrencinin kazandığını söylemiştir.
Oysa tecrübesiz olarak nitelendirilen bu müdürler döneminde daha hiç sınav süreci yaşanmamıştır.
Ücretli öğretmen konusu daha önce olmayıp bu yıl başlatılan bir konu değil, daha önceki yıllarda da ücretli öğretmen görevlendirilmesi yapılmıştır.
İlçemizin zorunlu hizmet bölgesi yapılması için çalışmalar devam etmektedir.
Kamuoyuna duyurulur.
Ali Arslan İlçe Milli Eğitim Müdürü

Share
1.838 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

10+9 = ?