logo

Hüseyin Şahin Meslek Yüksek Okulu’nda 4. Mezuniyet Coşkusu

Erciyes Üniversitesi Hüseyin Şahin Meslek Yüksek Okulu 2010-2011 yılı 4. dönem mezuniyet töreni 9 Haziran 2011 Perşembe günü, bir hafta önce açılan Mehmet Hidayet Tutum Kongre ve Kültür merkezinde yapıldı.
Salonu tıklım tıklım dolduran öğrenci yakınlarının heyecanı salon dışına taşarken, Develi Gençler Derneğinden Neyzen Yasin Kaman ve Ahmet Altınsoy’un verdikleri Ney konseride dinleyenleri mest etti.
Gün boyu çocuklarının mezuniyet sevincini yaşamak üzere ilçemize gelen aileleri bu vesile ile ilçemizi gezme ve tanıma fırsatı buldular.
Misafirler Develi Cıvıklısı yemeden ilçeden ayrılmadılar. Develi Cıvıklısını çok beğendiklerini beyan eden misafirler, Develi’den mutlu şekilde ayrıldılar.
Tören öncesinde Sultan Sazlığı Milli Parkı Çevre Belediyeleri Birliği tarafından  sergilenen Sultan sazlığı fotoğrafları da öğrenciler ve aileleri tarafından beğeni ile gezildi.
Mezuniyet Törenine Kaymakam Enver Ünlü, Belediye Başkanı Recep Özkan, Rektör Vekili Prof. Dr. M. Metin Hulagu, Seyrani Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali İrfan İlbaş, İl Milli Eğitim Müdürü Erdoğan Ayata, İlçe Jandarma Komutanı J.Yzb.Erdem Karaman, Emniyet Müdürü Hakan Nazım Birol, Sağlık Gurup Başkanı Dr.İlknur Deniz Öztürk, Milli Eğitim Müdürü Bekir Karabulut, İlçe Müftüsü Cafer Kılınç, Seyrani Eğitim Vakfı yöneticileri, İlçedeki kurulu Sivil toplum kuruluş temsilcileri katıldılar.

Rektör vekili Prof. Dr. M. Metin Hulagu konuşmasında; Mezunlarımızın Erciyes kimliği altında almış oldukları prensipleri muhafaza ederek ülke yönetiminde üst noktalara geleceklerine inanıyorum dedi.

Hüseyin Şahin MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Şükrü Su ise; 6 program, 23 Akademik ve idari personel ve 300 öğrencisiyle 4. dönem mezunlarımızı vermekten mutluyuz diyerek 2011-2012 öğretim yılından itibaren ikili öğretime de başlanacağı müjdesini verdi.

Belediye Başkanı Recep Özkan; Hüseyin Şahin Meslek Yüksek Okuluna açılacak olan yeni bölümlerde günümüz ihtiyaçlarından İtfaiyecilik, Zabıta,Su ve Tesisat gibi bölümlere öncelik verilmesini dile getirdi ve mezun olan öğrencilere Develi Belediyesinin kuruluşunun 140 ncı yılı anısına birer 140. yıl kupası hediye etti.
Mezuniyet törenleri sonrasında hep birlikte kepler havaya atılarak coşku yaşandı.
Tören sonrasında geleneksel mezuniyet pilavı ikramı yapıldı.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
1.041 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

7+10 = ?