logo

HEDEF 4 MİLYON FİDAN

1287

Kayseri Valisi Orhan Düzgün Erciyes Dağı Eteklerinde İlçemiz sınırları içerisinde bulunan Beşparmak Mevkiinde Orman Bölge Müdürlüğü tarafından sürdürülen ağaçlandırma çalışmalarını yerinde inceledi.
Kayseri’de 2014 yılında 4 milyon fidan dikimi hedeflenmiş olup bu hedef çerçevesinde Erciyes Dağı Eteklerinde İlçemiz sınırları içerisinde bulunan Beşparmak Mevkiinde Orman Bölge Müdürlüğü tarafından sürdürülen ağaçlandırma çalışmaları Kayseri Valimiz Orhan Düzgün, İlçemiz Kaymakamı Enver Ünlü, İl Emniyet Müdürü İbrahim Kulular ve İl Jandarma Komutanı Albay Halil Uysal’ın da eşlik ettiği heyet tarafından incelendi.
Orman Bölge Müdürü Ahmet Kara’dan bilgiler alan heyet, orman işçileri ile de bir araya geldi.
Mardin’li olduklarını belirten işçilerle sohbet eden, işçilerin odun ateşinde demlediği çaydan içen Vali Orhan Düzgün ve İlçemiz Kaymakamı Enver Ünlü, kayak turizmi adına güzel bir gelecek vadeden Erciyes Dağı’nın eteklerinin de yeşillendirilmesinin önemine dikkat çekti.
Vali Orhan Düzgün konuşmasında; İl genelinde dikilmesi hedeflenen 4 milyon fidanın yaklaşık bir buçuk milyonunun Erciyes çevresine dikilmesinin planlandığını, Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan Erciyes Master Planı çerçevesinde uygun alanlardan başlayarak fidan dikiminin gerçekleştirildiğini ve bugüne kadar 400 bin fidan dikildiğini ifade eden Vali Düzgün, sonbahar döneminde 125 bin adet sarıçam, 400 bin adet huş ve 50 bin adet ardıç olmak üzere toplam 575 bin fidanın toprakla buluşturulacağını belirtti.
Erciyes’te toplamda 1344 hektarlık alanda çalışma yürütüleceğini ve bu alanın 30 kilometre dikenli tel çit ile koruma altına alındığını dile getiren Vali Düzgün, Erciyes Dağı’na has olan ve “Titrek” adı verilen kavak türünün de bölgede yaygınlaştırılması için Orman Bölge Müdürlüğü’nce çalışmaların sürdürüldüğünü ifade etti.
Vali Orhan Düzgün, İlçe Kaymakamı Enver Ünlü, İl Emniyet Müdürü İbrahim Kulular ve İl Jandarma Komutanı Albay Halil Uysal, incelemelerinin ardından beraberindekiler ile birlikte çam fidanı dikimi gerçekleştirdiler.

Share
1.075 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

4+2 = ?