logo

Güneşten Elektrik; Arazi temin edilirse KCETAŞ, Develi’de Enerji Tarlası Oluşturacak

Kayseri ve Civarı Elektrik T.A.Ş. Genel Müdürü Şadi Büyükkeçeci, 100 dönümlük arazi üzerinde kurulacak sistem ile enerji ihtiyaçlarını karşılayacaklarını bildirdi.
Kayseri ve Civarı Elektrik T.A.Ş. olarak teknolojik gelişmeleri takip ettiklerini ve yeni projeler oluşturmaya çalıştıklarını bildiren Büyükkeçeci, “Kayseri’de 100 dönümlük bir hazine arazisi arıyoruz. Bu arazi üzerinde kurulacak olan sistemle güneş enerjisinden faydalanacağız” dedi.
Sistemin projesinin hazır olduğunu şu anda hazine arazisi konusunda yazışmalar yaptıklarını anlatan Büyükkeçeci, özellikle Develi ve Tomarza ilçeleri arasında çalışmalarını yoğunlaştırdıklarını söyledi.
Kurulacak olan enerji tarlasından 500 kilovat gücünde enerji elde etmeyi amaçladıklarını bildiren Büyükkeçeci, “Buradan elde edilecek olan enerjiyi şirketimizin elektrik ihtiyacını karşılamak için kullanacağız. İncesu ilçesinde amaçlarımıza uygun bir yer bulduk ancak Hinterland Yasası’na takıldığımız için buradan vazgeçmek zorunda kaldık” diye konuştu.

Büyükkeçeci, projenin hazır olduğunu yineleyerek, yapılan yazışmaların sonuçlanmasının ardından işi ihale edeceklerini söyledi.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
1.317 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

4+7 = ?