logo

Gesi Bölgesi Dereboyunda Sabah Sporu ve Doğa Yürüyüşü

PERSONEL MORAL GÜNLERİ DEVAM EDİYOR, SABAH SPORU VE DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

Herkes İçin Spor Federasyonu (HİS)’in  bu yılki etkinlik programında yer alan  kamu kuruluşlarına yönelik  sabah sporu ve doğa yürüyüşleri devam ediyor. Son olarak Melikgazi Belediyesinin çeşitli birimlerinde çalışanlara yönelik  hem moral hemde sabah sporu ve doğa yürüyüşü tekrarlandı. 

Çok amaçlı ve büyük ölçekli yatırım ve hizmetlerde emeği geçenlerin yorgunluklarını, streslerini atmalarını sağlamak için bir bakıma çalışanlara yönelik motivasyon düzenlediklerini belirten Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, çalışanların birbirleri ile olan dostluk ve arkadaşlık ilişkilerinin iş başarısında büyük etkisi olduğunu ve birimler arasında uyumun çalışmalara ivme kazandırdığını belirtti.

Gesi Bölgesinde dere boyunda gerçekleştiren sabah sporu ve doğa yürüyüşüne katılarak belediye çalışanları ile sohbet eden ve onlar ile birlikte spor yapan Başkan Büyükkılıç “Yoğun iş programında çalışanlara moral desteği sağlamak gerekir. Malumunuz üzere yaz sezonuna başladık. Yoğun olarak yol açma, asfaltlama, park yapmak, inşaat işlerinin tam zamanı dolayısı ile personel tam kadro ve tam hız ile çalışmalara devam ediyor. Bu amaç ile bugün fen, temizlik ve park ve bahçeler müdürlüğünde çalışanlar ile tüm daire müdürlerin iştirak ettiği sabah sporu ve doğa yürüyüşü yaptık. Belediye çalışanları birbirini tanımaları, sohbet etmeleri hem de bir nebze de olsa eğlenmelerine yardımcı olmak, birbirleri ile spor karşılaşmaları yaparak stres atmalarını sağlamak amacı ile kış aylarında kapalı spor salonlarındaki etkinlikleri yaz aylarında dağa yürüyüşleri şeklinde gerçekleştiriyoruz. Bu tür etkinlikler birimler arasında kaynaşmaya sebep olmakta ve  genel çalışma temposunu yükseltmektedir“ dedi.

Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il Temsilcisi Davut Güleç, herkesin kendine uygun olan sağlıklı ve bilinçli spor yapmasını istedi. Çeşitli meslek gruplarının yanı sıra, gençlerin, öğrencilerin, özel ve kamu kuruluşlarının bu tip sportif etkinliklerini desteklediklerini belirten Güleç, Kayseri’nin bu konuda örnek ve model bir şehir olduğunu sözlerine ekledi. 

Share
727 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

4+6 = ?