logo

Genç Girişimciler ve Liderler Derneği üyeleri Develi’de Toplandı

Develi, Genç Girişimciler ve Liderler Derneği (JCI)’nin toplantısına ev sahipliği yaptı.
JCI, dünya çapında 109 ülkede 6000’e yaklaşan şube sayısı ve çeyrek milyonlu 18-40 yaş arasındaki üye sayısıyla dünyanın en büyük sivil organizasyonlarının başında geliyor. Juninor Chamber İnternational (JCI) 2011 yılı Ankara, Eskişehir, Kayseri şubelerinin yönetim kurulu üyeleri için JCI Kayseri Şubesi’nin girişimiyle, ‘Parlamenter Prosedürü Eğitimi’ni ilçemiz  de gerçekleştirdi.

Toplantı, Develi Kaymakamlığı ve Develi Belediyesi’nin destekleri ile Aladdin -Banu Kuday Sosyal Hizmetler binasında yapıldı. Ankara, Eskişehir, Kayseri şubelerinin 2011 yılı yönetim kurulları için gerçekleştirilen eğitimde katılımcılar; Birleşmiş Milletler kurallarına göre uluslararası toplantı, kongre, konferans kurallarını JCI Senatörü 1995 Türkiye Başkanı Ali Akal’dan ve JCI Ankara 2011 Başkanı İpek Güney’den aldılar.
Organizasyonun gerçekleştirilmesinde etkili olan JCI Kayseri Kurucu Başkanı Hasan Korcan Yüce; aktif birey ve topluma hizmet eden sivil toplum bakış açısıyla en iyi STK olabilmenin, eğitim ve bu eğitimlerin uygulanabilirliği ile mümkün olduğunu belirtti. Eğitim sonrasında, genç girişimcilerle bir araya gelen Develi Kaymakamı Enver Ünlü ve Develi Belediye Başkanı Recep Özkan’a Genç Girişimciler misafirperverliklerinden dolayı birer plaket takdim ettiler. Develi Kaymakamı Enver Ünlü, “Ulusal ve uluslararası platformlarla ilgili yapılacak tüm toplantılar için ilçemiz hazırdır.
Bu toplantılar hem ilçemize vizyon hem de ayrı bir ahenk katmaktadır.” dedi. Develi Belediye Başkanı Recep Özkan ise, “Genç Liderler ve Girişimciler’in gerçekleştirdikleri bu özel organizasyon için, Develi ilçemizi tercih etmelerinden dolayı teşekkür ederiz.
Yaz döneminde gerçekleştirecekleri özel organizasyonlarda da, ilçemizde misafir etmek isteriz.’’ diye belirtti.
Özkan, ilerleyen yıllarda Develi’nin de Türkiye’ye lider ve girişimci yetiştiren bir ilçe haline geleceğini söyledi. JCI şubeleri yönetim kurulu üyelerinin, Develi’den sonra Erciyes Kayak Merkezi, Sultan Sazlığı Milli Parkı ve Kapadokya’yı gezecekleri öğrenildi.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
890 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

3+8 = ?

BENZER HABERLER

Yrd. Doç. Dr. Kadir Özdamarlar
Develi’de Lakablar

Develi’de Lakablar

Yrd. Doç. Dr. Kadir Özdamarlar
YUNANİSTAN DİMETOKA’DA DEVELİ DEDE

YUNANİSTAN DİMETOKA’DA DEVELİ DEDE

Yrd. Doç. Dr. Kadir Özdamarlar
ŞUURLU BİR İNSANIMIZ ZİR.MÜH.CENANİ GÜRBÜZ

ŞUURLU BİR İNSANIMIZ ZİR.MÜH.CENANİ GÜRBÜZ

Yrd. Doç. Dr. Kadir Özdamarlar
DEVELİ`DE BİR KARAMANLI ŞEMŞEDDİN MAHMUT

DEVELİ`DE BİR KARAMANLI ŞEMŞEDDİN MAHMUT