logo

5. Foto Safari Fotoğraf Yarışması

23-24-25 Nisan 2010 günlerinde Sultan Sazlığı Milli parkında yapılan  5.ödüllü Foto Safari Fotoğraf yarışması Genel Doğa ve yerel yaşam olmak üzere iki kategoride yapıldı.

Foto safariye Ulusal boyutta katılımın gerçekleşmesi ve il düzeyinde protokolün de iştiraki etkinliklere destek oldu ve safari kamp alanı olarak belirlenen Sindelhöyük Kasabası ziyaretçi akınına uğradı.
Yarışma; Çevre ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü adına Kayseri İl Çevre ve Orman Müdürlüğü, Sultan Sazlığı Milli Parkı Çevre Belediyeleri Birliği ile ortaklaşa düzenlendi.
Yarışmanın amacı; Sultan Sazlığı Milli Parkının ulusal düzeyde tanınmasını, fiziki yapısını, doğasını, özelliklerinin tanıtılması ile fotoğraf sanatının gelişimine katkıda bulunmaktı beş yıldan beri yapılmakta olan “Sultan Sazlığı Foto Safari” yarışması son yapılan yarışma ile amacına ulaşmayı başardı.
Yurt genelinden İstanbul, Ankara, Niğde, Adana, Kahramanmaraş ve Kayseri’den 120 fotoğrafçı yarışmaya katıldı.Üç gün süren yarışma süresince şafak vakti fotoğraf çekmek için milli parkta kamp kuranlar yanı sıra izleyici olarak da üç gün süresince yerel halkın alana getirdiği paytonlarla adeta payton gezi turları da düzenlendi.
Yerel yaşam dalında  köylüler misafirlere peynirli bazlama ikramı için yarıştılar.
Yerel ürünlerin de tanıtımının yapıldığı etkinliklere ilgi her geçen gün arttığını belirten Sultan Sazlığı Milli Parkı Çevre Belediyeleri Birlik Başkanı ve Develi Belediye Başkanı Recep Özkan; “Genel Doğa  ve Yerel Yaşam  dalında çekilen fotoğrafların 30 Nisan 2010’dan önce teslim edilmesi gerektiğini 30 Nisan dan sonra postaya verilen eserler değerlendirmeye alınmayacağını  Seçici kurulun ise 8 Mayıs 2010 Cumartesi günü Ankara’da toplanıp  yarışmayı sonuçlandıracağını belirtti.

Etiketler: » » »
Share
1.810 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

10+1 = ?