logo

Fidan dikim şöleni

Develi Kaymakamlığı ve Orman Bölge Müdürlüğü’nün düzenlediği etkinlikte, Aksu bölgesine fidan dikildi.
Fidan dikim töreninde konuşan Kaymakam Enver Ünlü, ormancıları, daha çok fidan dikerken görmek istediklerini vurguladı.
Hava şartlarının soğuk ve kış aylarının çetin geçmesi nedeniyle 21 Mart Ormancılık Haftası’nın gecikmeli kutlandığını belirten Ünlü, “Bugün konuşma zamanı değil, çalışma zamanıdır. Biz genç, dinamik ve kalkınmakta olan bir ülkeyiz. Erciyes Master Planı kapsamında yapılacak ağaçlandırma ile Erciyes’i İsviçre’nin Alpler’i gibi görmek ve genç nesillere orman sevgisini aşılamak için bugün öğrencilerimizle birlikte fidan dikim töreni yapıyoruz” dedi.
Ülkemiz öğrencilere, dağlarımız da ağaçlara emanet o nedenle geleceğimiz olan öğrencilerimizle birlikte fidan dikiyoruz, diyen Kayseri Orman Bölge Müdürü Ahmet Kara Kayseri ili genelinde ağaçlandırmaya verilen öneme dikkat çekti. Aksu ağaçlandırma bölgesinin C Tipi Mesire alanı olması için gerekli girişimleri başlatmış bulunmaktayız bu müjdeli haberi de sizlerle paylaşmak isterim, dedi.
Orman Müdürü Özdal Yağan; Kulpak Köyünde 1100 hektarlık alanda bulunan Ardıç ve Meşelik alanın  Ardıç ormanı olacağını ve 2012 yılını Ardıç yılı olarak ilan ettiklerini belirterek Kulpak köyündeki alanda  ardıç tohum çalışmasının başlatıldığını ve ardıç kuşları için yuvalar yapılacağını belirtti.
Ayrıca 3500 hektarlık Çadıryeri projesinin de hukuki sorunlarının çözüldüğünü ve çalışmaya başlanılacağını, 1980 yılında toprak kayması olup 40 kişinin can verdiği Ayvazhacı ağaçlandırma sahasının da hukuki sorununun 10 yılda da olsa çözüldüğünü ve ağaçlandırma çalışmasına başlanacağı müjdesini verdi.
Fidan dikiminin ardından davetlilere pilav ikram edildi.

Share
461 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

10+4 = ?