logo

Fen İşleri Müdürlüğü, Mevsim şartlarının üstünde çalışıyor

1466

GAZİ MAHALLESİNDE YOL GENİŞLETME ÇALIŞMASI
Develi Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, Gazi Mahallesi Enbiya Kahya Sokakta araçların geçişine sıkıntı veren kaya kütlelerini kırarak yol genişletme çalışması yaptılar. Kayaların yaya ve taşıt trafiğine sıkıntı vermesi üzerine şikayetlerini dile getiren mahalle sakinlerinin talepleri doğrultusunda ekipler gerekli çalışmayı yaptıktan sonra hafriyat birikintilerini de alarak yolu mahalle sakinlerinin hizmetine sunacaklar.
TEMİZLİK İŞLERİNDEN YOL TEMİZLİĞİ
Develi Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler Develi’de ana caddeler üzerine temizlik çalışması yaptılar. Cumhuriyet Meydanı, Tekir Caddesi, Hadibey Caddesi ve Cumhuriyet Caddesi’ni su arazözü ile temizleyen ekipler, ana arterlerin ardından mahalle aralarındaki yolların da temizlik çalışmalarının yapılacağını belirttiler ve baharın gelmesiyle birlikte temizlik çalışmalarının daha sıklaşacağını belirttiler.
GÜNEY AŞAĞI MAHALLESİNDE KANAL YAPIMI
Develi Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler Güney Aşağı Mahallesi ana yol üzerinde su birikintilerinin giderilmesi için kanal çalışması yaptı.
Yağmur ve kar sularının birikinti oluşturup araçlar ve yayaların seyrini olumsuz yönde etkilemesinden dolayı ekipler cadde üzerinde iki kanal açıldı. Kanal korike borularla döşendikten sonra üzerine mazgal yapıldı.
AKSU MEVKİİNDE BAHAR HAZIRLIKLARI
Develi Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler baharın yaklaşmasıyla birlikte park ve bahçelerde çevre düzenlemesi çalışması başlattılar.
Ekipler bu hususta İlçemiz halkının bahar ve yaz günlerinde piknik için yoğun kullandığı Aksu Mesire Alanında bahar çalışması yaptılar. Öncesinde çöp birikintilerinden arındırılan Aksu Mesire Alanında, ekipler kamelyaların iç ve dış çevre düzenlemesini yaptılar.
PARKE ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR
Develi Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler aciliyet arz eden Camicedid Mahallesi Abdiağa Sokakta yaya yolu yapım çalışması yaptılar. Ayrıca ekipler Camicedid ve İbrahim ağa mahallelerinde parkeleri bozulmuş olan ara sokakların bakım ve tamirini de yaptılar. Havaların ışımasıyla parke çalışmalarının daha da hızlanacağını belirten ekipler seri bir şekilde diğer hizmet bekleyen yerlere de hizmet götüreceklerini belirttiler.

Share
2.920 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

4+8 = ?