logo

Erciyes Üniversitesinin başarısına Develi Ziraat Fakültesinden Büyük katkı

Develi’de eğitim sürdüren Seyrani Ziraat Fakültesi Erciyes Üniversitesinin kaliteli yükselişine büyük katkı sunmaktadır.     
Orta Doğu Teknik Üniversitesi Enformatik Enstitüsü’nde URAP (University Ranking by Academic Performance, http://tr.urapcenter.org ) Laboratuvarında yapılan çalışma sonucunda 2 Temmuz 2011 tarihinde yapılan açıklamaya göre 2011 Türkiye Üniversiteleri sıralamasında  Erciyes Üniversitesi 10 uncu, Ziraat ve Çevre alanında ise 6. sırada yer almıştır.
Erciyes Üniversitesi’nin bu gurur verici yerinin daha da yükselmesi beklenmektedir. Bu yükselişte ulusal ve uluslararası bilimsel çalışmaları ile dikkatleri çeken Seyrani Ziraat Fakültesi’nin de katkısı bulunmaktadır. Konu ile ilgili olarak Seyrani Ziraat Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Ali İrfan İlbaş; Lisans öğrenimine başlayan bölüm sayısının 5’e ulaştığını ve 3 anabilim dalında yüksek lisans öğrenimi veren Ziraat Fakültesi hızla gelişimini sürdürmekte olduğunu belirtti.
Ayrıca İlbaş; Seyrani Ziraat Fakültesinde bulunan öğretim üyelerince 3 Birleşmiş Milletler, 2 Avrupa Birliği, 6 TÜBİTAK, 2 Bakanlık projesi ve 20 Bilimsel Araştırma Projesi yürütülmekte olduğunu 5 yıl içerisinde lisans öğrenimi veren bölüm sayısının 10’a, Lisans üstü öğrenim veren alabilim dalı sayısının 7’ye ulaşması ve toplam öğrenci sayısının 1200’ün üzerine çıkarılması planlandığını belirtti. İlbaş; Kaliteli eğitim ve araştırma faaliyeti temel prensibimizdir. Hem öğretim üyelerimiz hem de öğrencilerimizle ulusal düzeyde birçok faaliyet içerisinde yer almaktayız. Bunun en son örneği, II. Öğrenci Tarım Konseyine Mayıs 2012’de Fakültemizin ev sahipliği yapılacak olmasıdır.
Ayrıca, 2012 yılı ilk aylarında Uluslar arası katılımlı bir Arıcılık ve Arı Ürünleri Kongresinin yapılması da planlanmaktadır. Develi ve Kayseri’nin çeşitli kurumları ve tarımsal tesislerinde uygulamaya yönelik ziyaretlere, inceleme, araştırma ve eğitim çalışmalarına imkan bulabilmekteyiz.

Bilimsel seviyemizin yükselmesinde her açıdan desteklerini gördüğümüz üniversitemiz yönetimine, Develi halkına ve hayırseverlerine, eğitim ve araştırmalar için tesislerini açan müteşebbislerimize teşekkür eder, desteklerinin devamını dilerim dedi.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
2.087 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

10+7 = ?