logo

Erciyes Kayak Severlerin Akınına Uğradı

 

 

 

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Erciyes A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Yücel İkiler, Erciyes Dağının yarı yıl tatilinde en ekonomik kayak merkezi olduğunu söyledi. 

Erciyes A.Ş. olarak tüm kayak hocalarını ‘Snow Akademi’ adı altında bir  araya getirerek ehliyetsiz kişilerin kayak eğitimi vermesinin önüne geçtiklerini belirten Yücel İkiler, yarı yıl tatilinde Erciyes dağının özellikle İstanbul ve Ankaralı ögrencilerin gözdesi haline geldiğini belirtti. İkiler şunları kaydetti:

“Erciyes’teki turizm işletmeleri fiks fiyat sistemiyle kayak kursları düzenledi. Kayak öğrenmek isteyen öğrenciler kent merkezindeki evlerinden servis minibüsleriyle alınıp, akşamları da bırakılıyor.

Profesyonel kayak hocaları nezaretinde beş gün boyunca kayak derslerİ alıyorlar. 

Bu kursun ücreti öĞle yemeği de dahil 590 lira.”

Dağdaki restoran ve günübirlik tesislerde yiyecek ve içecek fiyatlarının kent merkezinden daha ucuz olduğunu, kayak, kızak ve donanımlı elbiselerin kiralarının da çok düşük olduğunu söyleyen İkiler, Erciyes dağında kar kalınlığının 107 santime ulaştığını, suni kar ünitelerinin de çalıştırılmasıyla kar sorunu olmadığına dikkati çekti.

 

 

 

Share
540 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

2+5 = ?