logo

Erciyes Kar Kaplanları Yaban Hayvanlar İçin Yemleme Yaptı…

Erciyes Kar Kaplanları, ağır kış şartlarında yiyecek bulmakta zorlanan yaban hayvanlarını da unutmadı. Hafta sonlarını kar banyosu yaparak geçiren Erciyes Kar Kaplanları, Ali Dağı ve çevresinde yaban hayvanları için yemleme yaptı. 

Kayseri´de kış aylarında kar ve buzlu suda yaptıkları banyo ile adlarını duyuran Herkes İçin Spor Federasyonuna bağlı Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü üyeleri, Ali Dağı çevresinde yaban hayvanları için yem bıraktı. Yürüyüş lideri Osman Doğan’ın nezaretinde Çay Bağları Ali Dağı Tepesi’nde spor yaptı. Spor yapmadan önce yaban av hayatı için yanlarında getirdikleri kemik, ciğer, tavuk payı, ekmek gibi yiyecekleri de kasa ve çuvallar içinde, kar kalınlığı yer yer bir metreyi bulmasına karşın dağın tepesine taşıdılar. Yaklaşık 2 saat karlı tepede yürüyüş yapan kaplanlar daha sonra, sakatat, buğday, kemik ve ekmekleri açık alanlara bıraktı. 

Herkesi ağır kış şartlarında yaban hayvanlar için yemleme yapmaya çağıran Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri İl Temsilcisi Davut Güleç, kendilerinin artık birer gönüllü kültür ve turizm elçisi olduklarına dikkat çekti. Güleç, “Bilinçli ve sağlıklı sporun yaygınlaşması, sporun çeşitlendirilmesi için elimizden geleni yapıyoruz. Yılın 52 haftası federasyona bildirdiğimiz program dahilinde tarihi ve doğal güzellik merkezlerini, doğal yürüyüş parkurlarını üyelerimize tanıtıyoruz.” dedi. 

Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Başkanı Rifat Postacı da sporun yanı sıra yaban av hayatı ve çevre konusunda çok duyarlı olduklarını belirtti. Postacı, artık daha çok sosyal sorumluluk projeleri ile gündeme gelmek istediklerini de  açıkladı. Spor Kulübü üyeleri de, özellikle  ağır kış aylarında yaptıkları sporun ve yaban av hayatı için yemlemenin  keyfinin bir başka olduğunu belirttiler. 

Share
503 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

3+7 = ?