logo

Erciyes Kar Kaplanları Yeni Yıla böyle girdi

Türkiye yeni soğuk ve yağışlı havanın etkisi altına girerken, isimlerini Erciyes ve çevresindeki dağlarda kışın kar banyosu ve buzlu suya girerek duyuran Erciyes Kar Kaplanları yeni yıla Erciyes dağında kar banyosu yaparak girdi.
Herkes İçin Spor Federasyonuna (HİS) bağlı Erciyes Kar Kaplanları Derneği ve Spor Kulübü üyeleri, yeni yılın ilk kar banyosunu yapmak için Erciyes’te bir araya geldi.
Çeşitli  meslek gruplarına ait 25 kişinin bulunduğu Erciyes Kar Kaplanları, sabahın erken saatlerinde, sıfırın alındaki soğuk havaya aldırış etmeden tesisler bölgesinden ikinci istasyona kadar belli mesafede yürüyüş yaptı. Daha sonra üzerlerini çıkartıp, türküler söyleyerek kalınlığı yarım metreyi bulan  kar üstünde koştular.
Bu arada kar üzerinde banyo yaparak yeni yıla girdiler. Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi Davut Güleç, herkesi sağlıklı, bilinçli herhangi bir spor yapmaya çağırdı Şov  ve gösteri yapmaktan kaçındıklarının  altını çizen Güleç şu günlerde artan gribal enfeksiyona karşı en iyi aşılamanın karda yürümek, kar banyosu yapmak ya da spor sonrası soğuk-buzlu suya girmek olduğunu belirterek herkesin yeni yılını  kutladı.


Erciyes Kar Kaplanları Derneği Başkanı ve Spor Kulübü Başkanı Rifat Postacı, ağır kış şartlarını çok sevdiklerini,  her kış karda ve buzlu suda banyo yapmayı alışkanlık haline getirdiklerini, böylece hastalıklardan kurtulduklarına açıkladı. Erciyes kar Kaplanları üyeleri de, ‘Dağ ve kış sporları için herkesi Erciyes’e davet ediyoruz. Erciyes’te spor yapmak ayrıcalık. Kışın Erciyes’te spor yapmak çok keyifli.
Belli yaştan sonra herkesin arkadaşları ile bir araya gelerek istediği sporu yapması kadar güzel bir şey yok. Kahve köşelerinden  kurtulun ve  spor yapın” dediler.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
1.717 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

2+5 = ?