logo

Engelliler Haftası Etkinlikleri

Develi Kaymakamlığı ve ilçedeki özel okullar ile sivil toplum kuruluşları tarafından ortaklaşa  veya kurumsal olarak düzenlenen etkinlikler sayesinde yıllar önce engelli çocuklarını sokağa çıkarmaya çekinen insanlar engelliler haftası etkinliklerinde meydanları doldurdu ve etkinliklere bayram havasında destek verdi.
İlçede ortaklaşa düzenlenen yürüyüş öncesinde temsili öğrenci gurupları ve Engelli öğrencilerin eğitimcileri Develi kaymakamlığını ziyaret ettiler.
Kaymakam Enver Ünlü, Jandarma Bölük Komutanı J.Yzb.Erdem Karaman, Belediye Başkanı Recep Özkan, stajer Kaymakam Onur Şatıroğlu İlçe Milli Eğitim Müdürü  ve ilçe protokolünün de iştirak ettiği Cumhuriyet meydanında düzenlenen etkinlikler sonrasında, 25 engellinin iştirak ettiği  üç kategoride düzenlenen koşu sonrasında engellilerin tamamı birinci ilan edildi.
Gençlik Spor İl Müdürlüğü tarafından hazırlanan madalyalar ilçe protokolü tarafından takdim edildi. İşitme engelliler tarafından yapılan el sanatları sergisi sonrasında günün anısına Cemal Nevzer İşitme Engelliler idaresi tarafından ilçedeki tüm engellilere, öğretmenlerine ve ilçe protokolüne verilen yemekte Kaymakam ve diğer yetkililer engellilerin masalarına oturup birlikte yemek yediler, sohbet ettiler ve yemek sonrasında Kaymakam Enver Ünlü işitme engellilere “afiyet olsun, gününüz kutlu olsun” işaretlerini yapmakta zorlanınca eğitimciler hemen devreye girdi ve işaretlerle sözler tercüme edildi. Hafta içerisinde ilçede faaliyet gösteren engelli dernekleri tarafından çeşitli etkinliklerle devam edildi.

Etiketler: » » » »
Share
1.266 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

4+9 = ?