logo

Engelliler Günü Etkinlikleri, Engellinin Hedefi Herkesi Şaşırttı, Helal Sana Küçük Hasan,

Dünya Engelliler Günü münasebetiyle İlçe Kaymakamı, İlçe Milli Eğitim Müdürü ve Develi Belediye Başkanı bir dizi etkinliklere katıldı.

Develi Hasan Şahan Mahallesinde ikamet eden Hasan Basri Özler (10) beş yıldan beri yakalanmış olduğu Kas Erimesi veya zayıflaması olarak bilinen Muskular Distrofi hastalığı nedeniyle evde bakım ve evde eğitim görmektedir.

Belediye Başkanı Recep Özkan, Başkan Yardımcısı İsmail Develioğlu ile birlikte Hasan Basri Özler’i evinde ziyaret etti.

Başkan Küçük Hasan’a ev içerisinde hareketlerini rahat yapabilmesi için bir de tekerlekli sandalye hediye etti.

Ziyarette Hayvanları çok sevdiğini iki adet köpeği olduğunu belirten Hasan Basri okuma azmini yitirmeden Veteriner olmayı arzuladığını ve hayvanlara yardımcı olmak istediğini, söyledi.

Develi Rehberlik Araştırma merkezi tarafından yapılan inceleme sonunda evde eğitim gerektiren öğrenciler için görevlendirme yapılarak bu gibi engelli vatandaşlara evde eğitim verildiğini belirten Öğretmen Seyit Yüce öğrencisinin başarılı olduğunu 10 yaşındaki Hasan Basri Özler’e birinci sınıf müfredatı ile eğitime devam ettiklerini belirtti.

Ayrıca Develi Belediye Başkanı Recep Özkan ve Meclis üyeleri 3 Aralık Dünya Engelliler Günü vesilesi ile İşitme engelliler okulundaki öğrencileri de ziyaret ederek çeşitli ikramlarda bulundular.

Başkan Recep Özkan; Senede bir gün değil her gün engellilere destek olmak ve onların daha kaliteli bir yaşam sürmeleri için yerel yönetim olarak ellerinden gelen imkanları sunmaya gayret ettiklerini belirterek 3 Aralık Dünya Engelliler günü vesilesi ile Tüm engellilerin Dünya Engelliler gününü kutladı.

Share
311 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

10+2 = ?