logo

Engelliler günü etkinlikleri Engelliler gününde Aksu ailesi engelli öğrencileri unutmadı

İlçemiz Cemal Nevzer İşitme Engelliler Okulu öğrencileri 3 Aralık Engelliler gününde ilçe protokolüne kendi maharetleri ile yaptıkları çiğ köfte ikramında bulundular.
Çiğ köfteler yoğurma anında da sabırsızlanan öğrencileri Kaymakam Enver Ünlü, Garnizon Komutanı Prs.Yzb.Kamil Karameşe, Belediye Başkanı Recep Özkan, İlçe Jandarma Komutanı J.Ütgm.İlker Murat, Emniyet Müdürü Ömer Aydın, Milli Eğitim Müdürü Bekir Karabulut ve Okul Müdürleri de yalnız bırakmadılar.
Öğrencilerin kimi çiğ köfte yoğururken kimisi mutfakta marulları yıkadı kimisi de misafirleri karşıladı. Çiğ köfte yoğuranlar bir birleri ile yarıştılar.
Yarışama sonunda çiğ köfteler misafirlere ikram edildi.
İşitme engelli öğrencilerin çiğ köfte ikramlarını kabul eden Kaymakam Enver Ünlü; Birleşmiş Milletler tarafından Engelliler Günü olarak kabul edilen 3 Aralık gününde ilçemizdeki İşitme Engelliler Okulu öğrencilerimizin çiğ köfte konusunda da maheretlerini sergilemelerinden ve iddialı olmalarından dolayı mutluyum.
Öğrencilerin kabiliyetlerini sergilemelerine fırsat verilmesinin eğitime yansımasının ürünleri mutlaka alınır dedi.
Ünlü; Çiğ köfte yoğuran öğrencileri çiğ köfte yaparken inceleyip tam not verdi.
Program sonrasında Develi’li Hayırsever Aksu ailesi de engelliler günü vesilesi ile iki öğrenciye de işitme cihazı hediye ederek, işitme engelinin bir nebze olsun ortadan kalkmasına vesile oldu.
Hayırsever Aksu Ailesine bu duyarlı davranışından dolayı tebrik ediyor, Develi halkı adına teşekkür ediyoruz.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
1.031 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

9+2 = ?