logo

Enerji Verimliliği Haftasında, Kaymakamdan tasarruflu ampül

Develi Kaymakamlığı tarafından tertip edilen Enerji tasarrufu haftası etkinlikleri kapsamında Mustafa Aksu Kültür Merkezinde düzenlenen programa Kaymakam Enver Ünlü, Belediye Başkanı Recep Özkan, Jandarma Komutanı Erdoğan Mutlu, KCETAŞ Develi İşletme Şefi Önder Akkepenek, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bekir Karabulut ve ilçe Protokolü  ile öğrenciler iştirak etti.

Enerjinin insan hareketinde, insanın günlük yaşantısında çok büyük bir yer tuttuğu gerçektir.

Bu önemli ihtiyacın bilinçsiz kullanılması, insan geleceğine birçok olumsuz etkiyide beraberinde getirmektedir.

Enerjinin gereği kadar ve bilinçli olarak kullanılmasını sağlamak için Develi’de geçtiğimiz hafta Enerji Tasarrufu Haftası etkinliği düzenlendi.

Programda Elektronik Öğretmeni Ayşegül Taşkın tarafından yapılan Enerji Hanım Projesinin Tanıtımı sonrası izleyicilere Kaymakam Enver Ünlü tarafından tasarruflu ampul hediye edilerek enerji tasarrufuna dikkat çekildi.

Etkinlikler kapsamında Yahyalı’da faaliyet göstermekte olan “Rüzgar Türbinleri ve avantajları Elektrik mühendisi Abdullah Kürşat Aktar tarafından, Saray Halı Fabrikasında hizmet vermekte olan Kojenarasyon Sistemi ve avantajları Elektrik Mühendisi Mehmet Doğan tarafından anlatıldı.

Ayrıca İş güvenliği Uzmanı  Metin Şener, İş güvenliği ve Evlerde enerji verimliliği, Makine mühendisi Ahmet Beşparmak; Evlerde ısı yalıtımının önemi, Motor teknolojisi Öğretmeni Ercan Aydın “Ulaşımda enerji tasarrufu” Elektrik Öğretmeni Mustafa Temes tarafından “Enerjinin  Önemi ve Enerji Çeşitleri konusunda sunumlar yapıldı.

Develi Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Elektrik-Elektronik Bölümünün Enerji Verimliliği Haftası münasebetiyle düzenlenen “Enerji Verimliliği” konulu resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödül verildi.

Share
905 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

9+9 = ?