logo

Emniyet’ten Jest

Kapınızı çalan yoksa, biz varız…
“Toplum Destekli Polislik (TDP) Twinning (eşleştirme) Projesi” İlçemizde hayata geçti.
İlçemiz Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polis Bürosu ekipleri Kurban Bayramı öncesi kendi çabaları ile oluşturdukları yardım kolileri ile ihtiyaç sahiplerinin kapılarını çalıyor.
“Kapınızı çalan yoksa, en yakın dostunuz Polis var” derken gıda ve temizlik maddelerinden oluşan yardım paketlerini bırakıp Kurban Bayramını tebrik ediyorlar. Polis’lik faaliyetleri kapsamında güvenli bir ortamı sağlamanın, güvenlik hizmetlerine toplumun katılımı ve desteğiyle mümkün olduğu belirtilerek, Ülkemizin AB’ye üyelik sürecinde, “Twinning (Eşleştirme) Projesi” uygulamaları kapsamında gelişmiş demokratik ülkelerin çoğunluğunda başarılı bir şekilde uygulanan “Toplum Destekli Polislik” anlayışının, ülkemizde de hayata geçirilmesinde pilot bölgeler içerisinde olan Develi’de vatandaşların Polis teşkilatına güvenin artmasına vesile olmaktadır.
Bayram öncesi kapılarının zilleri çalınan vatandaşlar karşılarında ellerinde hediye paketleri ile polisleri görünce şaşkınlıklarını gizleyemiyorlar.
Uygulamadan dolayı vatandaş “Ne getirdikleri önemli değil kapımızın Develi İlçe Emniyet teşkilatı mensupları tarafından çalınması ve gönlümüzün alınmasından dolayı çok mutluyuz”diyerek sevinçlerini dile getirdiler.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
1.134 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

8+1 = ?