logo

Eksik Bilgilenmelerden Kaynaklı Haberler Kamuoyunu Yanlış Bilgilendiriyor…

Değerli Basın Mensuplarımız; Öncelikle 24 Temmuz Basın Bayramınızı tebrik eder, siz ve mesai arkadaşlarınıza çalışmalarınızda başarılar dilerim.

Toplumun her kesiminin sesinin duyurulması, toplumsal sorunların gündemde tutulması, ilçede bulunan tüm vatandaşların gelişmelerden haberdar edilmesi bakımından üstlendiğiniz sorumluluk siz basın mensuplarının işlerini hem zorlaştırmakta hem de sorumluluklarını artırmaktadır. 

Bu anlayış içerisinde halkımıza hizmet ederken mesai mefhumu gözetmeksizin, ilçemizde faaliyette bulunan yerel gazete, radyo, televizyon temsilcileri, internet gazetesi ve ulusal ajans temsilcileriyle ilçemizin yerel ve ulusal alanda başarılı bir şekilde temsili yapılmaktadır.

İlçemizde Basın Yayın Enformasyon Müdürlüğü bulunmadığından dolayı siz Basın mensupları  ile Belediyemiz imkanları doğrultusunda iletişim kurulmaktadır.

Belediyemiz tarafından ilçe genelinde ve zaman zaman da köylerimizde yürütmekte olduğumuz ilaçlama, yangına müdahale, cenaze hizmetleri dışında ilçemizin gelişimini yakından ilgilendiren baraj, yol, basınçlı sulama ve arazi toplulaştırma  gibi büyük projeleri de yakından takip ederek siz değerli basın mensuplarımız aracılığı ile Kamuoyunu bilgilendirme çalışmalarımız devam etmektedir.

İlçe merkezinde yapılan; dere ıslahı, kuşaklama kanalı, yol, kavşak ve köprü gibi alt yapı ve park, refüj, çevre düzenlemesi gibi üst yapı çalışmalarımız dahil her çalışma şehir imar planı doğrultusunda belirlenip ilgili makamlarca onaylandıktan ve askıya çıktıktan sonra bütçe imkanları ile proje dahilinde çalışmalar yapılmaktadır.

Ancak; Zaman zaman bazı mahallelerde yapılan çalışmalar hakkında Belediyemiz yetkililerinden bilgi talep edilmeden eksik bilgilenmelerden kaynaklı haberlerin de yayınlanması Kamuoyunun yanlış bilgilenmesine neden olmaktadır.

(2013 yılında İmar uygulaması yapılarak Erciyes dağından gelecek sellerin önlenmesi için projelendirilen ve istimlak çalışmaları başlatılan Kuşaklama Kanalı hattına uygun Alt yapı hizmetleri yapılmaya başlanılan Harman Mahallesinde Dere yatağı gibi iddia edilen ve DSİ tarafından  ise yüzey sularının arkı olarak belirtilen yerlerin uydu fotoğrafları da iddiaya açıklık getirmesi bakımından sunulmuştur.) 

Kamuoyuna duyurulur saygılarımla.

Share
1.668 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

3+6 = ?

BENZER HABERLER

Yrd. Doç. Dr. Kadir Özdamarlar
Develi’de Lakablar

Develi’de Lakablar

Yrd. Doç. Dr. Kadir Özdamarlar
YUNANİSTAN DİMETOKA’DA DEVELİ DEDE

YUNANİSTAN DİMETOKA’DA DEVELİ DEDE

Yrd. Doç. Dr. Kadir Özdamarlar
ŞUURLU BİR İNSANIMIZ ZİR.MÜH.CENANİ GÜRBÜZ

ŞUURLU BİR İNSANIMIZ ZİR.MÜH.CENANİ GÜRBÜZ

Yrd. Doç. Dr. Kadir Özdamarlar
DEVELİ`DE BİR KARAMANLI ŞEMŞEDDİN MAHMUT

DEVELİ`DE BİR KARAMANLI ŞEMŞEDDİN MAHMUT

Yrd. Doç. Dr. Kadir Özdamarlar
ÂŞIK SEYRÂNÎ PARKI

ÂŞIK SEYRÂNÎ PARKI