logo

Şehit Polis göz yaşları içerisinde uğurlandı

Şemdinli’deki hain saldırı sonucu Şehit olan Mustafa Darendelioğlu Kayseri’de toprağa verildi.

Hakkari’nin Şemdinli İlçesi’nde PKK’lı teröristlerin düzenlediği saldırıda şehit düşen polis memuru 29 yaşındaki Mustafa Eyüp Darendelioğlu geçtiğimiz gün memleketi Kayseri’de yaklaşık 5 bin kişinin katıldığı törenle toprağa verildi. Şehit polis memuru Mustafa Eyüp Darendelioğlu için öğle namazının ardından tarihi Hunat Camii’nde tören düzenlendi. Cenaze törenine Vali Mevlüt Bilici, TBMM Başkan Vekili Sadık Yakut, AK parti Grup Başkan vekili Mustafa Elitaş, AK Parti Kayseri milletvekililleri Ahmet Öksüzkaya ve İsmail Tamer, Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Doğan Kılınç, Emniyet Müdürü Cuma Ali Aydın ile Emniyet Müdürlüğü personeli, şehidin yakınları ve büyük bir kalabalık katıldı.
Şehit polis Mustafa Eyüp Darendelioğlu’nun tabutunun camiye getirilişi sırasında omuz veren babası Ahmet Darendelioğlu, oğlunun İstanbul’da görev yaptığı sıradaki ev arkadaşı polis memuru Hakan Şahin’e sarılarak ağladı. Şehit babası Ahmet Darendelioğlu ve şehidin erkek kardeşi Burak Darendelioğlu, Türk bayrağına sarılı tabutun yanına gelerek veda ederken, annesi Meral Darendelioğlu ve Şanlıurfa’da öğretmenlik yapan kız kardeşi Emine Nural, tabuta sarılıp gözyaşı döktü.
Oğlunun tabutu üzerindeki Türk bayrağını öpen ve okşayan anne Meral Darendelioğlu, “Oğlum nereye gidiyorsun? Bu tabut sana yakıştı mı?” diye ağladı. Ağabeyinin tabutunun başında fenalaşan öğretmen Emine Nural ise sağlık görevlilerince ambulansa alındı.
Şehit Polis Memuru Mustafa Eyüp Darendelioğlu’na Allah’tan rahmet diler, kederli ailesi ve yakınlarına başsağlı ve sabırlar dileriz.


Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
1.178 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

3+6 = ?