logo

Eğitime 11 Öğretmen Daha

1190

2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılında İlçemize atanan Öğretmenler Oryantasyon Eğitimi kapsamında Develi Kaymakamı Enver Ünlü’yü makamında ziyaret ettiler…
Eğitime 11 Öğretmen Daha
2014-2015 eğitim-öğretim yılı için ilçemize ilk atama yoluyla atanan 11 yeni öğretmen, öğretmenliğe ilk adımlarını oryantasyon (uyum) semineri ile attı.
Seminer eğitimi süresince milli eğitimin işleyişi, kurum gezileri ve çevreye adaptasyon noktasında bilgilendirmeler İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Uğur Bayram tarafından yapıldı.
Kurum gezileri kapsamında, İlçe Kaymakamı Enver Ünlü makamında yeni atanan öğretmenleri kabul etti.
Develi’ye yeni atanan 11 öğretmenlerimize eğitim-öğretim hayatlarında başarılar dileyen, Develi Kaymakamı Enver Ünlü konuşmasında; İlçemize atanan siz sevgili öğretmenlerimizin gözlerindeki heyecanı okuyabiliyorum. Sevgili arkadaşlar, bugün eğitim ordusuna katılmanın ilk ve en önemli adımını atmış bulunmaktasınız. Öğretmenlik mesleği bütün meslekler içerisindeki en kutsal ve en onurlu meslektir. Sizin gibi genç ve dinamik öğretmen adayları bu mesleğin bütün zorluklarına göğüs gererek alnınız dik bir şekilde mesleğinizi icra edeceksiniz.
Sevgili arkadaşlar, sermayesi insan olan tek meslek öğretmenlik mesleğidir. Bu nedenle görev yapacağınız okullarımızdaki öğrencilerimize şefkat, merhamet ve adalet duyguları içerisinde yaklaşmanızı, onları kazanmanızı ve topluma kazandırmanızı sizlerden bekliyoruz.
Her öğrencimizin tek tek fert olarak bizler için önemi vardır. Kazanacağımız her insan bu toplumun geleceğine yaptığımız en büyük yatırımdır. Sizlerden ilk günkü heyecanınızı kaybetmeden mesleğinizi icra ettirmenizi bekliyorum,dedi.

Share
847 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

2+1 = ?