logo

Şefkatli Eller Projesi

Türkiye ile Avrupa Birliği arasındaki mali işbirliğine yönelik geliştirilmiş olan Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı  “İnsan Kaynaklarını Geliştirme” bileşeni kapsamında Kadın İstihdamımın Desteklenmesi amacıyla Şefkatli Eller Projesi geliştirilmiştir.  Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen söz konusu hibe programı AB tarafından yürütülmekte ve izlenmektedir. Hibe Programının toplam bütçesi 169.560 Avrodur.
Proje sahibi Sultan Sazlığı Milli Parkı Çevre Belediyeleri Birliği’dir. Proje ortakları ise Develi Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Develi Belediyesi, Develi Ticaret Odası, Develi Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve Develi Hüseyin Şahin Meslek Yüksekokulu’dur. Şefkatli Eller Projesi teorik eğitimleri 1 Kasım Pazartesi günü başlayıp 17 Aralık Cuma günü sona ermiştir. Toplam 1,5 ay sürmüştür. Teorik eğitimler süresince kursiyerlere toplam 6.327,43 Avro cep harçlığı ödenmiştir. Uygulamalı eğitimler ise Evde Hasta ve Yaşlı Bakıcılığı 17 Ocak Pazartesi Develi Devlet Hastanesinde belirlenen Acil servisi, Cerrahi Servisi, Fizik Tedavi ve Dâhiliye polikliniklerinde 25 kursiyer ile başlamıştır. Çocuk Bakıcılığı kursunda ise 3 eğitmen gözetiminde 25 kursiyer, 14 Şubat Pazartesi Develi sınırları içerisindeki belirlenen 15 İlköğretim okullarının ana sınıflarında başlamıştır. Eğitimler hafta içi 5 gün ve günde 5 saat olarak verilmekte ve Uygulamalı eğitimler 3,5 ay devam edecektir.
Kursiyerler her ders sonunda sınava tabi tutulacaktır. Kurs sonunda başarılı olan kursiyerlere sertifika verilecektir. Ayrıca kursiyerlere günlük 8 Avro cep harçlığı verilmektedir.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
1.090 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

10+6 = ?