logo

Ecz. Oktay Kılıç aday adaylığını açıkladı

Yaklaşan seçimler nedeniyle Develi siyasetindeki canlılık bugünlerde Ak Parti’de başladı.

Haziran ayında yapılacak olan genel seçimler öncesinde ilçemiz den  Eczacı Oktay Kılıç, AK Parti’den Kayseri Milletvekili olabilmek için aday adaylığını açıkladı. Genel seçimlere yaklaşık 3,5 ay kala AK Parti’den milletvekili aday adayı olduğunu açıklayan Eczacı Oktay Kılıç, Kayseri-Develi milletvekili olarak hizmet etmek istediğini  gazetemizi ziyaretinde söyledi.
Milletvekili adayı olabilmek için çalışmalarına şimdiden başladığını belirten Kılıç, aday olması halinde seçim sürecinde partisi için daha geniş çaplı çalışmalar yapacağını bildirdi.
Kılıç, aday adaylığı açıklamasında, “Benim siyasete girmek istememdeki en büyük amaç memlekete hizmettir. Onun dışında siyasetten bir beklentim yok. Siyaseti amaç olarak değil, hizmet için bir araç olarak düşünüyorum” dedi.
Eczacı OKTAY KILIÇ  KİM?
1970 Develi Sindelhöyük Kasabası doğumlu, ilk ve orta öğrenimini Sindelhöyük Kasabasında yaptı, Develi Lisesinden mezun olduktan sonra Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesini bitirdi.

1995 yılından beri Develi’de Serbest Eczacılık mesleğini yürütmektedir.
Evli ve iki çocuk babası olan Kılıç’ın eşi de Develi’de Eczacılık yapmaktadır.
Kılıç; Develi’de değişik sivil toplum örgütlerinde görevlerde bulundu, Ak Partinin kuruluşundan itibaren Ak Parti il ve ilçe  yönetimlerinde önemli görevler aldı.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
1.170 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

8+9 = ?