logo

Durukan, atamayla geldi seçimle güven tazeledi…

AK Parti Develi 4. Olağan Kongresi yapıldı, Tek listenin oylandığı seçimde mevcut Başkan Mehmet Durukan yeniden başkanlığa seçildi.
AK Parti Develi 4’üncü Olağan Kongresi yapıldı. Tek listenin yarıştığı seçimde mevcut başkan Mehmet Durukan yeniden başkanlığa seçildi.
Mustafa Aksu Kültür Merkezi konferans salonunda gerçekleştirilen ilçe kongresine AK Parti Grup Başkanvekili ve Kayseri Milletvekili Mustafa Elitaş, Kayseri Milletvekilleri Yaşar Karayel ve Ahmet Öksüzkaya, AK Parti İl Başkanı Ömer Dengiz, İl Genel Meclis Başkanı Saadettin Aydın, ilçe ve belde belediye başkanları ile partililer katıldı.
Kongrenin açılış konuşmasını yapan İlçe Başkanı Mehmet Durukan; Bugüne kadar yaptıklarımızın daha fazlasını yapmak için elimizden gelen gayreti göstereceğiz dedi.


AK Parti İl Başkanı Ömer Dengiz konuşmasında; AK Parti teşkilatı olarak bir kongre sürecine daha girildiğini belirten Dengiz, “O kadar güzel bir teşkilatın mensuplarıyız ki, bu kongre süreçlerinde bunu daha iyi anlıyorum.


Sizlerin yüzünüzdeki bu güzelliği ve samimiyeti gördükçe bana ayrı bir heyecan geliyor. Develi gerek referandum da gerekse 12 Haziran seçimlerinde üzerine düşeni, yaptı. Develi 2014 yerel seçimlerde, 2015 genel seçimlerinde de üzerine düşeni yapmalıdır” dedi.

Belediye Başkanı Recep Özkan konuşmasında; ilçemizin alt yapı ve çevre sorunlarını çözmüş, insan kaynaklarını geliştirmiş, eğitim, tarım ve sanayide iddalı Kayseri ile bütünleşmiş, yaşam kalitesi yüksek bir Develi olarak belirlenen vizyonumuz doğrultusunda ilçede gelişen tarım ve hayvancılık, gıcık tüneli, arazi toplulaştırma ve basınçlı sulama sistemi, Ziraat Fakültesi MYO gelişmelerinin işletme fakültesi Fen Lisesi ve Tarım lisesi ile desteklenmesi gerektiğine inanıyoruz, dedi.


AK Parti Kayseri Milletvekili Yaşar Karayel konuşmasında Zamantı tüneli ve Develi ovası ile ilgili yatırımlara dikkat çekti.
AK Parti Grup Başkanvekili ve Kayseri Milletvekili Mustafa Elitaş konuşmasında; Önümüzdeki hafta TBMM’de bütçe görüşmeleri yapılacağını ifade ederek sözlerine başlarken, konuşmasının büyük bölümünde ana muhalefet partisi lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştirdi. Kılıçdaroğlu’nun yaptığı muhalefetin kendilerini heyecanlandırmadığını belirten Elitaş, “Takımlar sahaya çıktıktan sonra bir de karşınızdaki takım mahalle takımı olursa, diğeri de süper lig takımı olursa problem ortaya çıkıyor zaten.
Türkiye uzun yıllardır muhalefetin yetersizliğinden ve basiretsizliğinden çekmiştir.
Ama bu güne kadar hiç böyle basiretsiz muhalefete rastlamadım.


Bu güne kadar en basiretsiz, en başarısız muhalefet kim diye sorsalar tabii ki bu iki muhalefet olur. Kemal Kılıçdaroğlu 12 Eylül 2010 halk oylamasında canla başla mücadele etti. Gezmedik il, gitmedik köy bırakmadı referanduma hayır dedirtebilmek için. Ama Cenab-ı Hakk’ın hikmetiyle kendisi oy kullanmayı beceremedi.
Hayır bile diyemedi. Adını yazdırmayı unutmuş. Seçmen listesinde adının olması gerektiğini bilmiyor ama bir partinin genel başkanı” dedi.


Türkiye’nin bir ana muhalefet partisine ihtiyacı olduğunu söyleyen Elitaş, “Biliyorsunuz bedelli askerlikle ilgili yasa çıkardık. Kemal Kılıçdaroğlu’na da sormuş ‘oğlunuz bedelli askerlik yapacak mı?’ Diye.
O da ‘Ben oğlumla konuştum bedelli askerlik yapmayacak’
diye cevap veriyor. Allah aşkına hadi merdivene ters binersin.
O yanındakilerin kusurudur. Yahu oğlunun doğum gününü de mi bilmezsin? Sayın Kılıçdaroğlu, genel başkanlık seni ailenden, Türkiye’den bu kadar koparmasın pünkü Türkiye’nin bir ana
muhalefet partisine ihtiyacı var.
Az önce salonda vur vur inlesin Kemal dinlesin şeklinde bağıranlar oldu.
Buna gerek yok kendi partisi içinde sağdan vuruyorlar, soldan vuruyorlar perişan ettiler zaten.
Sayın Kılıçdaroğlu siz ana muhalefet partisi lideri olarak önemli
bir konumdasınız.
Yarın bütçe görüşmeleri sırasında her şeyi eleştirebilirsiniz ama bir başka ülke Türkiye’yi yüceltirken sizin Türkiye’yi yerin dibine sokma gibi bir hakkınız yoktur.
Bunu bedelini bu millet size ödetir.
Tabii sandığa kadarömrünüz vefa ederse,
sandığa kadar genel başkanlığınız devam ederse” şeklinde konuştu.
Yapılan konuşmalardan sonra seçimlere geçildi. Milletvekili Ahmet Öksüzkaya’nın divan başkanlığını yaptığı seçimde mevcut başkan Mehmet Durukan yeniden başkanlığa seçildi.


Yeni seçilen İlçe Başkanı Mehmet Durukan’ı ve genç kadrosunu tebrik eder, bundan sonraki çalışmalarında başarılar diler, Develi ve Develilere yakışır işler çıkarmasını ve ortaya koyacakları işlerin takipçisi olacağımızı belirtir. başarılar dileriz.
İŞTE DURUKAN’IN DAHA ÇOK GENÇLERE AĞIRLIK VERDİĞİ YÖNETİM KADROSU
AK PARTİ DEVELİ İLÇE YENİ YÖNETİMİ :

Mehmet Durukan, Sıtgı Yılmaz, Muharrem Aydın, Mehmet Cabbar, Hanifi Cevizli, İsmail Coşkun, Ünay Çakı, Veysel Çinici, İlhami Değirmenci, Sait Develioğlu, Murat Genç, Muzaffer Haser, Kadir İlecan, Cafer İslamoğlu, İsmail İzmirli, Kürşat Kaliber, İbrahim Karagöz, Bahset Kurtoğlu, Mehmet Celal Özkara, Ali Sarı, Adnan Sezer, Erhan Somsur, Mustafa Şahin, Mehmet Salim Şahin, Osman Turan
İL DELEGELERİ :
Mehmet Durukan, Recep Özkan, Cuma Karademir, Bayram Güllü, Hacı Ahmet Coşkun, İbrahim Güçlü, Ramazan Kapusuz, İsmail Develioğlu, Mehmet Tuna, Fazlı Öztürk, Mustafa Temur, Cafer Nalbant, Oktay Kılıç, Sıtgı Yılmaz, Mehmet Cabbar, Mehmet Kılıç, Ali Rıza Özyalçın, Mehmet Şahin, Şaban Okudur, Huşid Dede, Murat Genç, Vahap Yiğit, Fehmi Çetinkaya, İsmail İzmirli, Bahset Kurtoğlu, Bayram Şahin, İlhami Değirmenci, Cuma Özdemir, Salim Açıkgöz, Bünyamin Kalfaoğlu, Tevfik Ayyarkın.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
1.332 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

4+2 = ?