logo

Doğal Yaşam Kamp Alanı ve Şıhlı Kasabası

 

 

Şıhlı Kasabasında Toroslar üzerindeki Şıhlı Şelalesi, doğal güzelliği ve çevresindeki bitki örtüsüyle doğa dostlarının gözdesi oldu.
Araştırmacılar ve kamp kurmak isteyenler için ayrı güzellikler taşıyan Kılıçkaya Yaylası’nda bulunan şelale akan kaynak suları, düden, doğal yaşam ve bitki türleri bakımından oldukça zenginliğiyle dikkat çekiyor.
Coğrafi açıdan Çukurova ile İç Anadolu iklim kuşağının kesiştiği yerde, Toroslar üzerinde yer alan bölge, flora çeşitliliği bakımından zenginlikler taşıyor.
İlçemiz Şıhlı Kasabası Toros Dağları eteklerindeki Yücedağ’ın doğusundaki Kılıçkaya Yaylaları’nda bulunan flora zenginliği kamp kurup inceleme yapacak araştırmacılar için ideal bölge konumu da taşıyor. Başta, Katır laleleri olmak üzere yüzlerce çeşit bitki türlerinin boy gösterdiği, Develi’ye yaklaşık 70 kilometre uzakta, dağ yolu ile varılan beldenin yaylalarında, Adana’dan gelen besiciler de koyunlarını otlatıyor.

 

Etiketler: » » »
Share
2.280 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

8+3 = ?

#

Doğal Yaşam Kamp Alanı ve Şıhlı Kasabası” için 1 yorum

  1. Cuma Kavak : diyor ki:

    Ben 1967 yılında ayrıldığım bir daha göremediğim kasabası öyle özledim, ki kelimelerle anlatamayacağım bir büyük özlem ben bütün tanıyıp tanımadığım şıhlı halkını canı gönülden şefkatli selamlıyorum cuma Kavak) (inşallah gelmek görmek dilegimle