logo

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’ın Kayseri Ziyaretleri

İncelemelerde bulunmak ve toplantılara katılmak üzere Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız İlimize geldi.
Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonunda partisince düzenlenen toplantıya katılan Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’a Erciyes Mirada otelde Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki tarafından Erciyes Master Planı hakkında brifing verildi.
Birifing sonrası Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Vali Mevlüt Bilici ve Belediye Başkanı Mehmet Özhasaki ile kayak merkezini ziyaret eden Bakanlarımız, vatandaşlarımızla sohbet etti, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız daha sonra kar motoruna bindi ve zirveye çıktı. Erciyes Dağı’nın çok beğendiğini belirten Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu  ” Erciyes Davos olur mu? ” sorusunu “Erciyes Davos’tan daha güzel.
Buradaki projenin tamamlanmasının ardından Erciyes’in turizmde merkez olacağına inanıyorum” diye yanıtladı.
Erciyes Kış Turizmi Merkezi Projesi kapsamında Hacılar bölgesinde yapılan yeni tesislerde de incelemede bulunan Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ve beraberindekiler, gondol tipi teleferiğe binerek dağın yaklaşık 3 bin 200 metre rakımlı tepeyi gezdiler.

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız akşam Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Kayseri Şubesi’nin düzenlediği ‘Değişen Dış Politika ve İş Dünyasına Etkileri’ konulu toplantıya katıldılar.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
1.296 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

8+10 = ?