logo

DEVLET UNUTMAZ! Şehit Ailelerinden ortak ses “Devlet bizi unutmaz”

Bayram arifesinde ilçedeki şehitlerin kabirlerini ziyaret eden İlçe protokolü bayramda da ilçe merkezi ve köylerdeki Şehit ailelerini ziyaret geleneğini devam ettirdi.
Köylerdeki şehit aileleri ile bayramlaşma ziyaretleri esnasında vatandaşlar da yoğun ilgi gösterdiler. İlçe Kaymakamı Enver Ünlü, köylülerle oturup kahvede hal hatır sordu ve çaylarını içti bayramlaşmaya gelen çocuklara da bayram harçlığı ve şeker ikram etmeyi de ihmal etmedi.
Köseler köyünde Şehit P.Er İsmet Duman’ın babası Çerkez Duman Bayramlaşma için Kaymakam Enver Ünlü ve J. Ütgm. İlker Murat’ı görünce “Herkes unutsa bile Devletimiz bizi unutmaz” diyerek Kaymakama ve Komutana sarılınca duygulu anlar yaşandı.


Yaylacık köyünde de Şehit J.Kom. Er Çetin Sayın’ın ağabeyi Yücel Sayın’da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Yaylacık Köyündeki şehit J. Er Harun Batı’nın babası İsmail Batı bayram sofrası hazırlarken, Çöten Köyündeki Şehit Kom. Er Ferhat Doğan’ın asker arkadaşlarının da ziyeret esnasında şehidin evinde olması arkadaşlık duygularına en güzel örnek oldu.
Şehit J. Ütgm. Ömer Mavi’nin babası yaşının ilerlemiş olmasına rağmen misafirleri karşılamak için de olsa yatağından Kaymakam ve Belediye Başkanı yardımıyla kalktı.
Şehit P.Er Selçuk Özdil’in babası Adnan Özdil evinde oluşturduğu şehit köşesinde misafirlerini ağırladı.
İlçedeki diğer şehit aileleri de oluşturulan başka ekipler tarafından ziyaret edilmesi şehit yakınları tarafından büyük bir memnuniyetle karşılanırken ortak ses “Devletimiz bizi unutmuyor”oldu.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
1.068 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

9+8 = ?