logo

Develi’ye Yeşil Işık, Parklar Yeşeriyor, Cadde ve Sokaklara, Asfalt, Parke döşeniyor

CİRİT MEYDANI PARKI

İlçenin en geniş mahallesi olan Yeni Mahalle’nin  park eksikliğinin giderilmesi için Belediye tarafından kamulaştırma sorunları tamamlanan alanda başlatılan park çalışması başlatıldı.

251 Bin Lira’ya mal olacak olan Parkın yıl sonuna tamamlanması bekleniyor. 

Develi Belediyesi tarafından yapılan sıcak asfalt ihalesini alan firma bir günde üç mahalleyi asfaltladı. Ayrıca Terminal içi ve bağlantı yolları ile  Kozan Caddesine de  eski asfaltı dozer ile sökülerek gerekli düzenlemeler yapıldıktan sonra sıcak asfalt atıldı. Fatih Mahallesi, Fenese Aşağı Mahallesi ve Fenese Yukarı Mahallesinde Kozan Caddesi asfaltlandı. Asfalt  çalışmalarında muhtarlar tarafından çalışanlara çay ve meyve ikramı yapıldı.

Fatih Mahallesi Muhtarı Hüseyin Doğan Belediye tarafından yeni açılan  yollar, parke ve asfalt çalışmaları sayesinde mahallede yaşam standartlarının yükselmesi ve ev fiyatlarının değerinin artmasına vesile olmuştur, emeği geçenlerden başta Belediye Başkanımız Recep Özkan ve mesai arkadaşlarına   Mahalle halkımız adına teşekkür ediyorum, dedi.

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi Asfalt Çalışmaları

Merkez’deki Asfalt çalışmaları kapsamında Mehmet Akif Ersoy Mahallesinde Ana cadde ve sokaklarda sıcak asfalt çalışması mahalle sakinlerini  oldukça sevindirdi. 

Harman Mahallesi’nin ana caddeleri asfalt sokakları parke park alanları yeşillendirilirken, parke çalışmaları mahalle sakinlerine işte bu dedirtti.

SANAYİ’YE 2000 TON SICAK ASFALT

Develi Sanayi’sinin ana yolları ve çevresindeki yollarda sıcak asfalt çalışması yapıldı.Çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanı Recep Özkan’a  esnaflar teşekkür edip çay ikramında bulundular.

Belediye Başkanı Recep Özkan; 2013 yılı asfalt sezonunda Sanayi Bölgemizde SanayiCaddesi, 1.sokak, 6.Cadde, Taybabası Caddesinin Sanayi kısmı ile Cemal Ercis Caddesine toplam 2 Bin Üç yüz ton sıcak asfalt atıldığını belirtti.

Sanayi esnaflarından Yusuf Çetin ve Muammer Kalkanlı’da Sıcak asfalt üzerinde yumurta pişip pişmediğini test ettiler.

Share
786 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

10+3 = ?