logo

Develi’den Tek Ses, Tek Yürek

İlçemiz de  İsrail’in insani yardım filosuna ve İskenderun Deniz İkmal Komutanlığına yapılan saldırılar sebebiyle ortak bir basın açıklaması yapıldı.
Develi’de siyasi parti teşkilatları ve oda başkanlarından AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Durukan, CHP İlçe Başkanı Sevgi Yalçın, MHP İlçe Başkanı Mustafa Beşparmak, SP İlçe Başkanı Yılmaz Umaç, BBP İlçe Başkanı Fikret Ünal, DP İlçe Başkanı Mahmut Şişli, Ticaret Odası Başkanı Mustafa Maşlak, Esnaf Odası Başkanı Mehmet Somuncu, Ziraat Odası Başkanı Mehmet Murat, Şoför Odası Başkanı İbrahim Sarıkaya ile İl Genel Meclis üyeleri bir araya gelerek İsrail’in insani yardım filosuna ve İskenderun Deniz İkmal Komutanlığına yapılan saldırıları kınadı.
Ortak Basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi:
“Ülkemizin huzurunu kaçırmak isteyen mihraklar tarafından İskenderun Deniz İkmal Komutanlığına yapılan hain saldırıyı ve bu menfur saldırı sonucu 7 vatan evladımızın şehit edilmesini lanetle kınıyoruz. Saldırı sonucu şehit olan askerlerimizin Cenab-ı Hak ailelerine sabırlar versin. Makamları cennet olsun. Yaralılara da acil şifalar diliyoruz. Katillerin ve hainlerin de en kısa zamanda yakalanarak şehitlerimizin kanlarının yerde kalmamasını diliyoruz. Değerli arkadaşlar Bir diğer acımız da Gazze yolarından geldi. Sadece mazlum Filistin halkına insani yardım amacı ile yola çıkan, 50’den fazla ülkeden, farklı dinlere mensup yardım gönüllülerinden oluşan gemideki sivil insanlara yönelik yapılan hain saldırıyı da kınıyoruz. Filistin halkının topraklarını işgal eden ve son eylemi ile de görüldüğü üzere tüm dünya kamuoyunu hiçe sayan İsrail devletini lanetliyoruz. Yapılan son saldırı İsrail devletinin ne derece terörist haksız, hukuksuz bir devlet olduğunun da açık bir göstergesidir. Yapılan bu saldırıda Türk vatandaşlarımız da vefat etmiş ve yaralanmıştır. Yapılan hukuk ve insan dışı aymazlığın hesabı İsrail’den mutlaka sorulmalıdır. Tarihin her döneminde olduğu gibi bu gün de dini, milliyeti ve düşüncesi ne olursa olsun mazlumun yanında olan Türk milleti asil duruşunu sergileyerek Mazlum Filistinli kardeşlerimiz için yardım malzemelerini gemilere doldurup tüm dünyadan da katkılar sağlayarak yardım konvoyu çıkarttı. Rotamız Filistin Yükümüz İnsani Yardım” kampanyası kapsamında Filistin’e malzeme götüren ‘Gazze’ye özgürlük’ filosunun başında bulunan Mavi Marmara’ya tüm dünyanın gözleri önünde gerçekleşen insanlık dışı saldırıyı Teşkilatlarımız ve şahıslarımız adına şiddetle kınıyoruz.”

Etiketler: » » » » »
Share
1.535 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

1+6 = ?