logo

Develi’den Somali’ye Dualarla iki tır gıda

Türk Kızılayı Develi Şubesi ve Develi Belediyesi’nin ortaklaşa düzenlediği Somali’ye gıda yardımı kampanyasında, bir hafta içerisinde 2 tır dolusu gıda toplandı.
Somali için toplanan gıdaların gönderilmesi için düzenlenen törene Develi Kaymakamı Enver Ünlü, Belediye Başkanı Recep Özkan, Kayseri İl Müftüsü Ali Maraşlıgil, Develi İlçe Müftüsü Cafer Kılınç, İl Müftü Yardımcısı Lütfi Çetinkaya, İl Genel Meclisi üyeleri ve sivil toplum kuruluş temsilcileri de hazır bulundular.
Kuru gıdaların yüklenmesine, Kaymakam Enver Ünlü,
İl Müftüsü Ali Maraşlıgil ve Belediye Başkanı Recep Özkan da yardım etti.
Kaymakam Enver Ünlü tören esnasında, Afrika kıtasında açlık ve susuzluk tehlikesi ile karşı karşıya olan insanlara, İlçe halkının bankalara yapmış oldukları nakdi yardımların yanı sıra, kuru gıda yardımları konusunda da, gerekli duyarlılığı gösterdiği için katkısı olan herkese teşekkür etti.
Başkan Recep Özkan, Develi Belediyesi olarak, ilçe halkı adına yapmış oldukları nakdi yardımların yanı sıra bir ton da kuru gıda yardımı yaptıklarını belirtti.
Türk Kızılayı Derneği Develi Şube Başkanı İsmail İzmirli ise yardımların toplanmasında ve sevki esnasında emeği geçen tüm kurum ve kuruluşlar ile şahıslara da teşekkür etti.
Sevk irsaliyelerinin Kaymakam, Belediye Başkanı ve İl Müftüsü ile Türk Kızılayı Develi Şubesi Başkanı’nın imzalamasının ardından yardımlar, İl Müftüsü Ali Maraşlıgil’in yaptığı dua eşliğinde yola çıktı.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
1.099 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

2+5 = ?