logo

Develi’den Rektöre Anlamlı Ziyaret… Rektör; Develi’lilerin birlik olup, heyet halinde anlamlı ziyaret gerçekleştirmelerinden duyduğu memnuniyeti gizleyemedi…

Develi heyeti Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Keleştemur’u makamında ziyaret etti.

Belediye Başkanı ve Seyrani Eğitim Kültür Vakfı Başkanı Recep Özkan Başkanlığındaki heyete; AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Durukan, MHP İlçe Başkanı Mustafa Beşparmak, Seyrani Eğitim Vakfı Yöneticilerinden Suat Köylüoğlu, Adil Erciyes, Ticaret Odası Meclis Başkanı Kemal Özyalçın, Teksif Sendikası Develi Şube Başkanı Adil Atila, İl Genel Meclis Üyelerinden Mehmet Tuna, Fazlı Öztürk, İl Genel Meclis üyesi ve Ziraat Odası Başkanı Mehmet Murat, TRT Develi Temsilcisi Mesut Özkan, Develi Basın Mensupları.

Heyet adına Belediye Başkanı Recep Özkan; Yeni Akademik yılın başlaması nedeniyle nezaket ziyaretinde bulunduklarını beyan ederek 2013-2014 akademik yılının Erciyes Üniversitesi ve Develi’deki Seyrani kampüsünde görev yapan akademisyenler ve öğrenciler için hayırlı olması dilek ve temennilerini iletti.

KYK Öğrenci yurtlarının Seyrani kampusuna kattığı değerden bahseden Başkan Özkan; Yeni yapılan 430 kişilik Kız öğrenci yurdunun tamamen dolduğunu ve iki ayrı alanda bulunan erkek öğrenci yurdunun da birinci bloğun dolduğunu söyledi. Özkan, toplamda 2013-2014 eğitim yılına Yüksek öğretime hizmet verecek olan 700 öğrenci kapasiteli öğrenci yurtlarının Kampusta eğitim görecek olan öğrenciler için büyük bir fırsat olduğuna dikkat çekti.

Ziyaretten ve Develi İlçesinin böyle STK, Siyasi Parti Temsilcileri, Vakıf yöneticileri ve Yerel idarecilerinin hep bir arada bulunmalarından duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektör Fahrettin Keleştemur; Develi’deki Seyrani kampüsünün örnek kampüslerden olduğunu belirterek “Kampüs her geçen gün gelişme kaydetmektedir. Hem Develi gelişiyor hem de Kampüs gelişiyor. 

Sizlerin ve Develili hayırseverlerin gayretleri her geçen gün artarak devam etmektedir. Bu gelişmenin Seyrani Kampusuna çok şey katacağına inanıyorum en kısa zamanda İade-i ziyarette bulunacağım” dedi.

Share
919 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

9+10 = ?