logo

Develi`de Lise`liler yarıştı

Develi’de Dokuz lise arasında yıl içerisinde eleme usulü ile yapılan münazaralar sonucunda finale kalan Develi Anadolu Lisesi ve Develi İMKB Anadolu öğretmen Lisesi arasında Final Münazara konusu “Öğrencilerin Eğitiminde Tarih ve Edebiyat mı Önemli, yoksa Fen ve Matematik mi önemlidir” konusu oldu. 
Halil Duru, Hatice Kübra Dalmaz, Mert Çetin ve Ebru Çetinkaya’dan oluşan İMKB Anadolu Öğretmen Lisesi ekibi Fen ve Matematik Eğitimde daha önemlidir, tezini bütün bilim dallarında matematikten yararlanılır diyerek savundu.
Eda Nur Şimşek, Elif Nalbant, Şule Birgül ve İrem Ay’dan oluşan Anadolu Lisesi ekibi ise Eğitimde Tarih ve Edebiyat önemlidir tezini; 22 kitap, 53 makale, 38 kişi ve onlarca  resmi web sitesinden yararlanarak hazırlandıklarını ve Edebiyatın İlmin anahtarı olarak savundular.

Yaklaşık 120 dakika sonunda Birinci Anadolu Lisesi olurken, İkinci ise İMKB Anadolu Öğretmen Lisesi oldu. Daha önceki yapılan münazaralar üçüncüsü Develi Teknik Endüstri Meslek Lisesi ve Dördüncü ise Ayhan Yıldırım Anadolu Lisesi oldu.
Mustafa Aksu Kültür Merkezinde yapılan Münazaraların Finaline Belediye Bşk. Yrd. İsmail Develioğlu, Milli Eğitim Müdürü Bekir Karabulut, Milli Eğitim Şube Müdürleri ve Okul Müdürleri yanı sıra Finale kalan okulların öğrencileri de yoğun ilgi gösterdi.
Yarışma sonunda dereceye giren öğrenci guruplarına Orta asya’dan Anadolu’ya  Kayseri ve Develi’ye gelişin öyküsü olan “Hünkar Yolu Romanı” hediye edildi.

Share
447 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

10+1 = ?