logo

Develi’de Kadın İstihdamına AB desteği

Avrupa Birliğinin (AB) Merkezi Finans ve İhale Birimi (MFİB) aracılığı ile açmış olduğu “Kadın İstihdamının Desteklenmesi Hibe Planı 2009 Yılı Teklif Çağrısı” kapsamında Sultan Sazlığı Milli Parkı Çevre Belediyeler Birliği adına hazırlayıp sunulan proje hibe almaya hak kazandı.
Projenin konusu çocuk bakıcılığı, evde yaşlı ve hasta bakımı ile ilgili olan “Şevkatli Eller Projesi” 169 bin 560 Avro hibe almaya hak kazanırken projenin süresi 10 ay olarak belirlendi. Hibe sözleşmesi Birlik Başkanı ve Develi Belediye Başkanı Recep Özkan tarafından Ankara’da imzalandı. Hibe programında Develi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı adına hazırlanıp sunulan “Maharetli Eller Projesi” ise 167 bin 961 Avro hibe almaya hak kazandı. 10 ay sürecek projenin sözleşmesi Vakıf Başkanı ve Kaymakam Enver Ünlü tarafından Ankara’da imzalandı. Proje kapsamında ilçede yaşayan işsiz kırsaldan gelmiş veya bakım nedenlerinden dolayı iş gücüne dahil olamayan 50 kadına teorik ve uygulamalı eğitim verilecek olup günlük 8 avro cep harçlığı verileceği bildirildi.
Ayrıca ilçede AB ile AB Projelerinde kadınların nitelikli iş gücüne katılımlarının sağlanması yönünde bilgilendirme toplantılarının yapılacağı öğrenildi. Kursiyer kayıtlarına ise ağustos ayında başlanacaktır.
Proje ortaklarının Sultan Sazlığı Milli Parkı Çevre Belediyeleri Birliği, Develi Hüseyin Şahin Meslek Yüksek Okulu, Develi Ticaret Odası, Develi Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve Develi Belediyesi olduğu bildirildi.

Etiketler: » » » » » » » » » »
Share
1.377 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

7+5 = ?