logo

Develi’de geleceğin kayakçıları seçildi

Kayak sporunda profesyonelliğe ilk adım
Kayak sezonunun açılması ile birlikte Develi Belediye Kayak Kulübü, bu sporu yapmak, geleceğin şampiyonlarını çıkartmak için öğrenciler arasından ön elemeler yaparak kayakçı seçti.


Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan elemelere 70 sporcu katıldı. Kurulacak 20 kişilik ekip için, her okuldan öğrenciler Develi Belediyesi tarafından kayak malzemeleri temin edilerek, Erciyes Kayak Merkezi’ne götürüldü.
Burada yapılan seçmeler sonucu aday sporcular belirlendi. Develi Belediye Başkanı Recep Özkan gazetemize yaptığı açıklamada, ”Kayseri’de ilk olarak Develi Belediyesi Kayak Kulübü tarafından bu uygulama başlatıldı.
Yeni uygulama sayesinde kayak yarışmalarına katılacak profesyonel ekipler oluşturularak ilçemizi ve ilimizi temsilen müsabakalara katılması sağlanacaktır”dedi.
Develi Spor Salonu’nda Kayseri Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Kayak Koordinatörü İnan Mahmutoğlu nezaretinde, kayak antrenörleri Zafer Murat, Samet Sitti, Hülya Çam tarafından öğrenciler; ağırlık boy uyumu, sıçrama, mekik, vücut esnekliği, denge, hız kontrolleri olmak üzere altı istasyonda teste tabi tutuldu.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
1.257 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

2+7 = ?