logo

Develi’de Dereler Taştı

Bahar mevsiminin gelmesi, karların erimesi ve yağışların yağmura dönüşmesi ardından Erciyes Dağı’ndan Develi’ye akan dereler taştı.
Belediye Başkan Vekili İsmail Develioğlu Erciyes Dağı’ndan gelen sellerin dere ve köprü geçişlerinde tıkanmalara neden olmasını engellemek ve konutların zarar görmesini önlemek için Acil Müdahele ekiplerini kurduklarını söyledi. Develioğlu, önceki yıllarda Erciyes Dağı’ndan gelen seller nedeniyle 6 mahallede altyapı ve üstyapılar yanısıra bir çok meskenin de hasar gördüğünü belirterek, “Belediye ekiplerimiz alarm halinde” dedi.
Belediye iş makineleri ve ekipleri ile birlikte günün erken saatlerinde temizlik çalışmalarını bizzat başlatıp dere ağızlarındaki tıkanmalara karşı önlemlerin alınmasını sağladı.

Belediye Başkan Yardımcısı ve Fen İşleri Müdürü Erdal Vural ve Zabıta Amiri Ahmet Özdil, Erciyes ile Develi Dağı’ndan gelen tüm derelerde incelemelerde bulunarak rapor tuttu. Temizlik ve Park Bahçe işleri Müdürü Seyfi Ali Özdemir, 50 kişilik kadroya park-bahçe hizmetleri veren 50 çayışanın daha takviye verildiğini ilçedeki mazgal dere ağızları ve dere kenarlarında gerekli çalışmaları başlattıklarını söyledi.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
1.189 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

8+3 = ?