logo

Develi’de 200 servis aracı hizmet görüyor, Öğrenci Servislerine sıkı denetim

Develi Kaymakamlığının emri ile İle Emniyet Müdürlüğü Trafik ekipleri İlçe genelinde yaklaşık 200 aracın Öğrenci servisi ve taşımalı eğitimde hizmet vermesi üzerine öncelikle hizmet veren sürücülere eğitim verildi.

Mustafa Aksu Kültür Merkezinde İlçe Milli Eğitim Müdür yardımcısı Hasan Bahçecioğlu ve İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Sert, Trafik Büro Personeli,Okul Müdürleri ve Öğrenci taşıma yetkisi bulunan sürücülerin de katılımıyla yapılan eğitim seminerinde konuşan Emniyet Müdürü Ahmet Sert; Öğrenci servislerinin eğitime katkılarının önemine dikkat çekerek İlçemizde taşımalı eğitim yapan kurumlara, öğrenci taşıyan servis araçlarına yönelik denetim çalışmaları sürmektedir. Düzenli şekilde yapılan denetimler ile öğrencilerimizin güvenli şekilde yolculuk etmeleri amaçlanmaktadır, dedi

Eğitim sonrası okul önlerinde denetimlere başlayan ekipler servislerde gerekli belgelerin kontrolü ve servislerin güzergah izinleri ve yetki belgelerinin kontrollerini yaptılar. Evraklarında eksiklik bulunan sürücüler hakkında işlem başlattılar.

Share
506 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

2+2 = ?