logo

Develi Seyrani Ziraat Fakültesi AB Standartları üzerinde

Develi Seyrani Ziraat Fakültesi 2010-2011 Eğitim yılı açılış töreni Fakülte Konferans salonunda yapıldı.
Açılışa Fakültenin 25 kişiden oluşan Akademik kadrosunun tamamı katıldı.
220 öğrencisi bulunan Develi Seyrani Ziraat Fakültesinde 25 öğretim üyesi bulunduğunu ve 9 öğrenciye bir öğretim görevlisi düştüğünü ve bu durumun AB standartlarının üzerinde olduğuna dikkat çeken Ziraat Fakültesi dekanı Prof.Dr. Ali İrfan İlbaş; Erciyes Üniversitesi olarak hedefimiz Dünya Üniversitesi olmaktır.Erciyes Üniversitesi Develi Seyrani Ziraat Fakültesinin öğrenci alımında biyoloji ve kimya bölümlerinin de üzerinde puanla öğrenci aldıklarını bu düzenlemenin gelecek yıllarda daha da artacağına dikkat çekti.
Ziraat Fakültelerine her geçen gün talebin arttığına dikkat çeken İlbaş;Artık Tarım ekonomik faaliyet haline geçmiştir.Bu nedenle Ziraat fakültelerine ve mezunlarına her geçen gün talep artmaktadır dedi.
Açılışta öğrenci temsilcisi Yunus Emre Menemencioğlu’nunda öğrenciler ve Akademik kadroya hitaben yaptığı konuşma sonrasında Öğretim üyeleri ve öğrencilerin tanışmasına geçildi.
Yurdun dört bir yanından gelen öğrenciler kendileri  açısından moral verici bir açılış olduğunu beyan ettiler ve  öğretim üyelerine bazı ikramlarda bulundular.

Etiketler: » » » »
Share
1.310 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

4+5 = ?