logo

Develi Seyrani Kampüsünde Hüseyin Şahin MYO 7. Dönem Mezunlarını Verdi, MEZUNİYET COŞKUSU

 

 

 

Develi Seyrani Kampüsünde Hüseyin Şahin MYO 7. Dönem Mezunlarını Verdi, MEZUNİYET COŞKUSU

Develi’de bulunan Hüseyin Şahin Meslek Yüksek Okulu 2013-2014 eğitim öğretim yılı 7. Dönem mezuniyet töreni Seyrani kampüsündeki Hidayet Tutum Kongre ve Kültür merkezinde yapıldı.

Develi Hüseyin Şahin Meslek Yüksekokulu 7. mezunlarını vermenin sevinç ve gururunu öğretmen, öğrenci ve öğrenci yakınlarıyla doyasıya yaşadı.

Törene; Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. H. Fahrettin Keleştemur, Develi Kaymakamı Enver  Ünlü, Develi Belediye Başkan Vekili Ayşe Seyhan, Develi Emniyet Müdürü Ahmet Sert, Develi Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah İslamoğlu, KCETAŞ Develi İşletme Şefliğinden Murat Kahyaoğlu, Develi Kredi ve Yurtlar Müdürü Gülüşan Bedir Atıcı katıldı.

Mezuniyet programında Okul Müdürü Yrd. Doç. Dr. Şükrü Su’nun öğrencileri ve ailelerini tebrik eden ve öğrencilerin hayatlarının bundan sonraki kısmında başarılar dileyen konuşmasında; Develi Hüseyin Şahin MYO, bugün itibarıyla aktif 6 programı, 28 akademik ve idari personeli, 680 öğrencisi ile 7. Dönem mezunlarını vermektedir. 

Bu dönem, Kültür Merkezimizin tüm birimleriyle aktif kullanıldığı bir dönemi yaşadık. 

İş Sağlığı ve Güvenliği programı ile Çocuk Gelişimi programlarının ikinci öğretimlerine öğrenci aldık. 

Yeni öğretim yılında aramıza yeni bir program daha katılıyor, “Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı Programı, İÖ ve ÖÖ ile birlikte, yeni dönemde bu programa 120 öğrenci alacağız, dedi.

Belediye Başkan Vekili Ayşe Seyhan konuşmasında; İlimle alaka kuramayan kimse harap haldedir. Bizler Develi Belediyesi Yönetimi olarak kurumsal kimliğimizle her zaman ilim adamlarının ve ilme talip olan öğrencilerimizin destekçisi olmaya devam edeceğiz. 

Bu anlamda okulumuz için gerekli çalışmaları yapıp Meslek Yüksek Okulumuzu hak ettiği konuma getirme gayreti içerisindeyiz.

Bu gayretlerimiz, ümit ediyorum ki, inşallah ileride Seyrani Üniversitemizin temellerini oluşturur, dedi.

Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. H. Fahrettin Keleştemur konuşmasında; Develi, milli kültürümüzün çok dinamik yaşadığı bir ilçemiz. Bu dinamizminden kaynaklı olarak başka merkez dışı kampüslerde görülen sıkıntılar Develi’de görülmemiş ve  başarı noktasında ciddi bir ivme kazanmıştır,  vurgusunu yaparak “Erciyes Üniversitesinden mezun olmak ayrıcalıktır”dedi.

Daha sonra dereceye giren öğrencilere plaket ve hediyeler takdim edildikten sonra, bölümler sırasıyla sahneye çağrılarak öğrencilere mezuniyet belgeleri verildi. 

Heyecanla beklenen kep atma töreninden sonra misafirlere mezuniyet pilavı ikram edildi.

 

 

 

Share
624 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

4+4 = ?