logo

Develi Sel Yataklarında Çalışma

DSİ Kayseri Bölge Müdürlüğü tarafından başlatılan Taşkın Koruma Çalışmaları kapsamında Erciyes dağından gelen sel yataklarının kontrolü için başlatılan çalışmalar sürdürülüyor.

Yapımı devam eden taşkın koruma kanal ve köprü çalışmalarını yerinde inceleyen Develi Belediye Başkanı Recep Özkan, İl Genel Meclis Üyeleri, Başkan Yardımcıları İsmail Develioğlu ve Kozan Karataş yetkililerden bilgi aldı.

Develi Belediye Başkanı Özkan gazetemize yapmış olduğu açıklamada; DSİ tarafından 2012 yılında Erciyes dağı Aksu mevkiinde selleri önleme çalışmalarına hız verilildi. Erciyes dağı Harami mevkii Şarlağan deresi taşkın koruma çalışmaları kapsamında 4 köprü ve iki adet 7 metre yüksekliğinde 24 metre uzunluğunda sel ıslah sekisinin tamamlandı. 2013 yılında da Erciyes Dağı Horasan dersinden gelen sel felaketlerini önleyici çalışmalar kapsamında Çomaklı köyü yerleşimi içindeki 6 köprü ve yaklaşık 500 metre uzunluğunda taşkın koruma kanal çalışmaları Develi merkezine gelecek sellerin önlenmesinde etken olacak. Bir diğer çalışma da çevre yolu kenarında kuşaklama kanalı yeni sanayi bölgesinde başlatılarak ilçeye Erciyes dağından gelecek sel felaketinin önlenmesi çalışmaları devam ediyor, dedi.

Share
709 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

7+3 = ?