logo

Develi Polisinden filmlere taş çıkartan operasyon

Başta Emniyet Müdürümüz Ömer Aydın olmak üzere İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube ekipleri iğne ile kuyu kazarak 20 günlük takip sonrasında, uzaktan kumandalı vinçli bir hırsızlık çetesini üstün başarı ile çökertti.
İlçemiz Aşık Seyrani Mahallesinde bulunan bir inşaattan 10 ton 320 kilo ağırlığındaki demiri çalarak satan kişiler, ilçenin MOBESE kayıtları sayesinde yakalandı. 7 kişi, çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.
Edinilen bilgiye göre olay, 2 Şubat Perşembe günü saat:15.30 sıralarında Aşık Seyrani mahallesindeki özel bir inşaat alanında yaşandı. Kendini müteahhit olarak tanıtan K.Ş., “İnşaat alanımdaki demirler karlar altında paslanıyor, onları nakil ettireceğim” diyerek bir şirketten vinç ve Tır kiraladı. İnşaat alanındaki yaklaşık 10 ton 320 kilogram ağırlığındaki inşaat demirinin Kayseri’ye naklini sağlayan şahıs, hurdacıya demirleri sattı.
İnşaatın gerçek sahipleri demirlerinin çalındığını anlayınca durumu polise haber verdi.
Develi Emniyet Müdürlüğü ekipleri ise ihbarın ardından ilçeye geliş ve gidiş güzergahlarından elde edilen kamera görüntülerinden vinç ve TIR’ı plakasından tespit ederek harekete geçti.
Geniş çaplı yapılan incelemede, olayla ilgili K.Ş., A.L , A.İ., Ü.B. S.K. M.S ve M.Ö isimli şahıslar gözaltına alındı. İfadelerinin ardından 7 kişi, çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
1.269 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

10+2 = ?