logo

Develi, Kar’a Hazırlıklı Yakalandı

Tipi Hayatı olumsuz etkiledi.

Develi’de soğuk ve kar yağışı yaşamı olumsuz etkiliyor. Yoğun kar yağışı nedeniyle, Kayseri-Erciyes-Develi karayolunun yanı sıra, il genelinde 50 köy yolu ulaşıma kapandı, kısa sürede trafiğe açıldı.

Develi’de dün gece hava sıcaklığı sıfırın altında 17 dereceye kadar düştü. 

Erciyes Dağı’ndaki kar kalınlığı 1 metrenin üzerine çıktı. Yoğun kar yağışı bu arada yoğun yağış ve tipi nedeniyle Kayseri- Erciyes-Develi karayolu ulaşıma kapandı. İl genelinde de toplam 50 köyün yolunun ulaşıma kapandığı bildirildi. İlçemizde de kar kalınlığı yarım metrenin üzerine çıktı.

Meteoroloji yetkilileri hava sıcaklığının bu gece sıfırın altında 20 dereceye kadar düşeceğini belirterek, kuvvetli buzlanma ve dona karşı vatandaşları uyardı.

Erciyes dağının güneyindeki karlar akşam saatlerinde çıkan tipi nedeniyle Develi’ye sürüklenince Develi’de yollar kapandı araçlar karlar altında kayboldu.

Belediye ekipleri sabaha kadar iş makinaları ile tipi nedeniyle kapanan yolları açmaya araçları ve araç içerişinde mahsur kalan insanları kurtarmaya çalıştılar.

Tipi nedeniyle bazı binaların çatılarında hasar oluşurken baca uçmaları meydana geldi.

Belediye Başkanı Recep Özkan karla mücadele ekipleri ile birlikte karlar altında kalan araçların kurtarılması çalışmalarına iştirak etti. Başkan Özkan ekiplere çalışma sonrasında işkembe çorbası ikram etti.

Share
539 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

1+1 = ?