logo

Develi-Erciyes yolunda kalanlara Kızılay yetişti

Türk Kızılayı Kayseri Şubesi, olumsuz hava ve yol koşulları nedeniyle yolda kalan vatandaşlara gıda ürünleri ikramında ve Bebek bezi yardımında bulundu.
Türk Kızılayı Kayseri Şubesi Başkanı Ayhan Uzandaç, yaptığı açıklamada, tüm yurdu etkisi altına alan yoğun kar yağışı ve soğuk havanın hayatı olumsuz etkilediğini ve oluşturdukları “Türk Kızılayı yol yardım ekipleri” ile vatandaşın yardımına koştuklarını belirtti.
Yoğun kar yağışının etkili olduğu dönemlerde karlı ve buzlu yollarda mahsur kalanlara yönelik yol yardım çalışması yaptıklarını ifade eden Uzandaç, şunları kaydetti:
“Son günlerde artan kar yağışı Kayseri ve civarında da hayatı olumsuz etkiledi. Hafta sonu Erciyes Dağı yolunda sürdürdüğümüz çalışmayla çok sayıda vatandaşımıza yol yardımında bulunduk. Kayseri-Hisarcık-Erciyes ve Erciyes-Develi yolunda, olumsuz hava ve yol koşulları nedeniyle zor durumda kalan vatandaşlarımıza simit, kek, Kızılay lokumu, meyve suyu, salep, sıcak çikolata, çay ve kahve ikramında bulunduk. Çocuklu annelerimiz için de Bebek bezi yardımı yaptık. Yola hazırlıklı çıkmayan anneler, bazen Bebek bezi sıkıntısı yaşayabiliyor. Amacımız Türk Kızılay’ının sadece deprem, sel gibi doğal afetlerde değil, her an her saniye ihtiyaç sahiplerinin yanında olduğunu göstermek ve Kızılay’ın merhamet elini herkese ulaştırmak.”

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
1.460 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

3+7 = ?