logo

Develi’de Gazeteciler ve Basın Günü Başkan’dan yerel gazetecilere kutlama ve plaket

24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Günü dolayısı Develi Belediye Başkanı Recep Özkan ilçede bulunan Çağdaş Develi, Seyrani, Develi ve Çağrı Gazetelerinin yetkilileri ile bir araya geldi.
Gazeteciler günü tebrik ederek birer plaket verdi.
Başkan Recep Özkan; Toplumun gözü, kulağı ve dili olan basın kuruluşları demokrasilerin vazgeçilmez unsurlarındandır. Basın mensuplarımız da araştırmacı kimliğini kullanarak, toplumsal sorunların açığa çıkarılması ve aydınlatılmasında, toplumun ihtiyaç duyduğu tüm konularda halkın bilgilendirilmesinde son derece önemli görevleri bulunduğunu belirtti.
Özkan; Devletimizin kurucusu Büyük Atatürk’ün  “Basın, bir milletin ortak sesidir. Bir milleti aydınlatma ve olgunlaştırmada, bir millete ihtiyaç duyduğu fikri gıdayı vermede, özet olarak bir milletin hedefi mutluluk olan ortak doğrultuda yürümesini teminde, basın başlı başına bir güç, bir okul, bir rehberdir,” sözü ile basının önemine ve basın mensuplarının üstlendiği büyük sorumluluğa işaret etmiştir.
Bölgemizde yaşanan olaylardan ve gelişmelerden halkımızı haberdar eden yerel basın mensuplarının, bu anlayış ile yaptığı çalışmalar ilimizde ve  ilçemizde var olan hoşgörü ortamının daha da gelişmesine katkı sağlamaktadır.
Bu vesile ile tüm basın mensuplarımızın 24 Temmuz Gazeteciler ve asın Gününü tebrik eder çalışmalarında başarılar dilerim dedi.

Share
380 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

7+10 = ?