logo

Develi Bölgesel Hastane Çalışmalarında Sona Doğru…

Kayseri Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Ahmet Gödekmerdan, Develi’ye yapılması planlanan incelemelerde bulundu.

İlçemize yapılması planlanan Bölgesel hastane projesi hakkında Belediye Başkanı Recep Özkan’dan bilgi alan Gödekmerdan daha sonra tahsis edilen alanda incelemelerde bulundu.

Belediye Başkanı Recep Özkan, Kayseri Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Ahmet Gödekmerdan’a ilçenin kuruluşunun 142. yılı anısına plaket takdim etti.

Başkan Özkan, Develi Bölgesel hastane proje çalışmalarında son aşamaya gelindiğini belirterek 31.500 metrekare imar uygulama çalışması mülkiyet sorununun çözülmek üzere olduğunu kısa zamanda alan tahsis işlemlerinin tamamlanarak Sağlık Bakanlığına devir edileceğini belirtti.

 

Develi Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Abdulkadir Çağlayangil ve diğer yöneticilerin de katıldığı inceleme gezisi sonrasında açıklama yapan Prof. Dr. Ahmet Gödekmerdan alanı ve projeyi inceledikten sonra bakanlık standartlarına uygun yer ve proje seçilmiş olduğunu belirterek tapu devrinden sonra çalışmaların hız kazanacağını, Sağlık kompleksin şehir trafik yoğunluğu ve bölgeden gelecek hastaların ulaşım kolaylığı, helikopter pisti gibi teferruatların da düşünüldüğünü belirterek amaçların vatandaşlara daha kaliteli hizmet vermek olduğunu söyledi.

Share
554 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

4+8 = ?